איך מקבלים טופס 4?

אנו מתחייבים למחיר הזול ארץ

אחריות מלאה

עד 35% חיסכון בעלויות העבודה בתקופת הקורונה

שירות מהיום להיום

עבודה עם כל המפעלים המתקדמים בישראל קליל אלובין וארסטל 

התקשרו אלינו לייעוץ ללא עלות וללא התחייבות 

 

באופן עקרוני – טופס  4 הוא אחד האישורים שמקבלים בתומו של תהליך בנייה של בית ואף של בניין חדש. לאחר סיום הבנייה – בעל היתר הבנייה מגיש את הבקשה כדי לקבל טופס 4 – ולאחר שהגיש בקשתו לרשות המקומית כדי לקבל את הטפסים – מתחיל לו תהליך של בדיקה של המבנה – כדי לחבר אותו לתשתיות. מי שאמור להגיש ולקבל טופס 4 – הם האדריכלים, המהנדסים, הקבלנים ואנשי המקצוע שהשתתפו בפרויקט המדובר – כאשר את הבקשה לטופס מגיש בעל ההיתר – שאם מדובר בבניין דירות כנראה מדובר על הקבלן ו/או על היזם, וכאשר מדובר בבנייה של בית פרטי – כנראה מדובר פשוט בבעל הנכס/מקרקעין.

ברשות המקומית ישנו מהנדס – שבודק את כשירות המבנה למגורים – חיבור לשתיות חשמל, טלפון, מים, כבלים וכיוצא בזה. הוועדה הבודקת מתייחסת לבנייה ומידת התאמתה להיתר הבנייה שהוצא.

גם אם הבנייה הסתיימה – עד שיש טופס 4 – אין זה אומר שהבניין מתאיים לאכלוס דיירים – שכן עם קבלת הטופס הבנייה "הסתיימה באופן רשמי", לא טרם לכן כי טופס 4 נקרא גם טופס אכלוס, והדבר כנראה מרמז על כך שמתבקש להשלימו כדי להתחיל לאכלס מבנים. לא בהכרח יהיה צורך בו עבור עבודות שיפוצים, מלבד מקרים מסוימים.


כדי לקבל טופס 4, יש לעמוד בתנאים הבאים:

  • הבנייה בפועל מתאימה להיתר הבניה שהוצא, בהתאם לתנאים ולדרישות שהוזכרו וצוינו בהיתר.
  • אישור מהנדס בעניין כך שהמבנה ראוי למגורים – כמו גם שנעשו בו עבודות חיזוק וייצוב המתאימות ונמצאות בהתאם לדרישות החוק
  • לקבל אישור ביצוע של בדיקת תקינות הבטון – בשלד המבנה
  • לקבל תעודה של מכון התקנים – בנושא אטימות מרחבים מוגנים בבית. (יש לעניין סעיפים ונספחים, שניתן להתעמק בהם כדי לקבל תמונה רחבה ומלאה יותר בנושא)
  • לקבל אישור מהאדריכל על התאמת המבנה להיתר הבנייה – בהיבטים האדריכליים שלו – מבלי שהיו שינויים או/ו תוספות כלשהן.
  • לקבל אישור ממכבי אש (כנראה תקף רק לחלק מהמקרים) – על כך שהמבנה בטיחותי בהיבט של בטיחות אש, ועל פי תקנים נדרשים.
  • לקבל אישור מחברות הגז – שמערכת הגז של המבנה שמישה ותקינה.
  • לקבל אישור מהקבלן, יחד עם עצם הימצאות הדבר – שמערכות הניקוז והאינסטלציה הוקמו בהתאם לתקן.
  • לקבל אישור לפינוי מבנים זמניים שהוקמו באתר הבנייה.
  • לקבל תצהיר מהמודד – על כך שהנכס נבנה בהתאם למקום – ועל פי ההיתר, אשר יש בתצהיר גם מדידה הכוללת את המפלסים הסופים והמקסימליים של המבנה, כמו גם את מיקומו.

ואולי אף יותר מכך – תנאים, הצהרות ואישורים – תלוי במקרה. מומלץ להתעמק כדרך היוועצות עם ובבעל מקצוע. במידה והאישורים התקבצו – הדבר יכול לסמן לוועדה הבודקת כי המבנה אכן מתאים להצהרות המקדימות בהיתרי הבנייה ולפי המתבקש כחוק – ועל כן זה יכול לספק גושפנקא מסוימת שאכן קרה – במקום שחברי הוועדה ייצאו "לשטח" וייעשו זאת בעצמם.

באם יתגלו ליקויים, זו תהא הזמנה לתקן בהמשך – על כן חשוב לעבור לפרטי פרטים, גם למען בטיחות האוכלוסין וגם למען תהליך פורה, פשוט ומספק אל מול הוועדה והרשות המקומית.

זה הכל לבינתיים, תודה על קריאתך. לטופס 4 לחץ כאן.

 

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
מעקה אלומיניום
מדריך מקיף: מעקות למדרגות פנים – כיצד לבחור חומרים וכלי עבודה

מעקות אלומיניום למדרגות הם בחירה פופולרית עבור מדרגות פנים בשל העמידות והאסתטית המודרנית שלהם. בבחירת מעקות אלומיניום, קחו בחשבון את סגנון הבית שלכם ואת העיצוב הכללי של גרם המדרגות. מעקות אלומיניום מגיעים במגוון גימורים, מחלקים ומלוטשים ועד לטקסטורה ומט. הם גם קלים לתחזוקה ועמידים בפני חלודה וקורוזיה, מה שהופך אותם לבחירה מעשית עבור אזורים עם תנועה גבוהה.

WALL
חיפוי אלומיניום לקירות חוץ- כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול

חיפוי קירות חוץ מהווה דבר חשוב ביותר. מעבר לעובדה שמדובר על חיפוי שמציע עיצוב מרשים ויוקרה לכל בניין, הרי שהוא רלוונטי מאוד לבידוד ואיטום המבנה ועוד. בעבר, החומרים הקלאסיים אשר שימשו לחיפוי חוץ של מבנים היו: אבן טבעית, ברזל, זכוכית ועוד. אולם כיום, ניתן למצוא בשוק החיפויים מגוון רחב של חומרי חיפוי מתקדמים ובעלי תכונות הרבה יותר טובות, אשר יספקו לכם איטום מושלם למבנה מכל בחינה שהיא. לכן, אם אתם מחפשים חיפוי קירות חוץ ותוהים כיצד לבחור אותו בצורה הטובה ביותר, חשוב שתכירו את החומרים המתקדמים והמומלצים ביותר עבור חיפוי קירות חוץ וכיצד בוחרים את החומר הטוב ביותר.

התאמת עיצוב המטבח לבית

עיצוב מטבח המשתלב בצורה חלקה עם המבנה והסגנון של הבית שלכם, דורש הרבה יותר מהפעלת שיקולים אסתטיים. עליכם ליצור חלל

כמה עולה ממד נייד?

בשביעי לאוקטובר מדינת ישראל התעוררה למציאות אחרת, כל מה שהכרנו עד לאותו רגע בכל מה שקשור לביטחון אישי התערער. אותו

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!