חלונות בלגיים

אנו מתחייבים למחיר הזול ארץ

אחריות מלאה

עד 35% חיסכון בעלויות העבודה בתקופת הקורונה

שירות מהיום להיום

עבודה עם כל המפעלים המתקדמים בישראל קליל אלובין וארסטל 

התקשרו אלינו לייעוץ ללא עלות וללא התחייבות 

מדריך לחלונות בלגיים

מהם חלונות אלומיניום או ברזל בלגיים? האם מדובר בחלונות שהומצאו בבלגיה ומשם הופצו בכל רחבי העולם? האם חלון בלגי חייב להיות בעל תצורה של משבצות מתכת קטנות לרוחב ולאורך החלון כולו? מהו סוג הפלדה המשמש לייצור חלון בלגי ומהם המאפיינים המרכזיים שהופכים את החלונות הבלגיים למה שהם? לפני שאתם מחליטים על הזמנת חלונות לבית, כדאי להכיר את עולם החלונות הבלגיים ולקבל החלטה שמתאימה ספציפית להעדפות שלכם ולעיצוב הכולל של הבית. המדריך הבא יספק לכם את כל המידע לו אתם זקוקים על מנת להכיר את עולם החלונות הבלגיים ולקבל החלטות עיצוב לגביהם.

מה זה חלון בלגי?

חלון בלגי הוא חלון שמסגרת המתכת שלו היא בעלת פרופיל דק ומעודן. זהו. זאת ההגדרה של חלון בלגי. החלון הבלגי לא חייב להיות בעל החלוקה המסורתית למשבצות על כל פני שטח החלון כפי שרבים נוהגים לחשוב. והאם החלון הבלגי הגיע אלינו מבלגיה? גם פה התשובה היא לא. החלון הבלגי זכה לשמו לאור הפלדה הבלגית שהייתה ידועה בעבר כפלדה האיכותית ביותר בעולם. בזמנים עברו היו מיוצרים חלונות מעץ או מפלדה ובכל הקשור לפלדה, נחשבה הפלדה הבלגית לפלדה האיכותית ביותר. כמו כן, מאחר ופלדה היא חומר גלם כבד מאוד, השאיפה הייתה לייצר את החלון עם כמה שפחות פלדה ועם פרופיל כמה שיותר דק על מנת להקל את העומד על הצירים. כך למעשה, נוצר באופן טבעי המודל העיצובי של חלונות בלגיים – חלונות בעלי מסגרת פלדה דקה.

אחרי שאמרנו את זה, לאורך השנים התפתחו דגמים רבים של חלונות בלגיים, שהמפורסם ביותר שבהם הוא החלון בעל החלוקה לריבועים קטנים ושווים על כל שטח הפנים של החלון. מודל זה עשה שימוש בכמה וכמה זגוגיות קטנות ורבועות אותן היה צורך לשבץ בין רשת של פסי פלדה שנמתחו לאורכו ולרוחבו של החלון. בסופו של דבר היה מתקבל חלון משובץ שלאורך השנים הפך להיות המודל הקלאסי של החלונות הבלגיים. יחד עם זאת, אתעלות חלון אותה חלוקה פנימית לריבועים אין כל הכרח לבצע בכדי להגדיר את החלון כחלון בלגי וגם אם בוחרים שכן לבצע אותם, אפשר לעשות זאת במגוון רחב של גדלים ופרופורציות.

חלון בלגי בעידן החדש

החלון הבלגי המסורתי מבוסס כמובן על ייצור מפלדה טהורה, הרי משם הגיע שמו. יחד עם זאת, לשימוש בפלדה יש מחיר כבד תרתי משמע – החלון הופך להיות מאוד כבד ומפעיל עומס רב על הצירים המחזיקים אותו במקומו. לאורך זמן סובלים הצירים מדפורמציות שגורמות לחלונות לחרוק ולאבד את יכולת האיטום והסגירה שלהם. זאת ועוד, חלונות אלה דורשים תחזוקה מאוד אינטנסיבית על מנת להגן עליהם מפני גשם ולחות וגם כאשר מתחזקים אותם היטב, לא תמיד אפשר להימלט מגורל החלודה. זאת ועוד, בעבר לא נעשה שימוש באמצעות פסי גומי אלא באמצעות חומר איטום שנמרח בין הזגוגיות ובין פרופילי המתכת. ריבוי ריבועי הזכוכית בתוך משבצת המתכת הכתיב מצב בו על כל פני השטח של החלון נמרח חומר כזה. חומר זה נטה להתייבש מאוד בשמש ולאבד את יכולת האיטום שלו מה שהפך את החלונות הבלגיים לחלונות שסבלו מאוד מבעיות איטום.

החלון הבלגי בעידן החדש עבר מתיחת פנים משמעותית וכיום מייצרים אותו בעיקר ממתכת אלומיניום ומזגוגיות כפולות וחזקות. מתכת האלומיניום מאפשרת לייצר חלון בלגי בעל מראה אותנטי לחלוטין שכן את האלומיניום קל מאוד לעבד ולעצב בכל עובי ובכל תצורה, גם בתצורה של פרופיל פלדה עתיק ואותנטי. אלא שמתכת האלומיניום היא קלה הרבה יותר מפלדה מה שמאפשר לייצר את החלון במשקל נמוך הרבה יותר מאשר חלון בלגי פלדה. בנוסף, החיסכון במשקל הפלדה מאפשר להגביר את המשקל בזגוגית ולעשות שימוש בזגוגיות כפולות שכיום נחשבות לסטנדרט – שתי זגוגיות המוצמדות זו לזו כשביניהן נותר מרווח של אוויר לצרכי בידוד טמפרטורה ובידוד אקוסטי. לחילופין, בין שתי הזגוגיות ניתן להצמיד יריעה פולימרית המחזיקה אותם יחד ומעניקה להם חוזק מבני גדול יותר. המשמעות היא שהחלונות הבלגיים המודרניים הם גם קלים יותר וגם אפקטיביים יותר מבחינת איטום ובידוד.

עיצובים באמצעות חלונות בלגיים

כאמור, העיצוב השכיח ביותר של חלונות בלגיים הוא העיצוב של חלוקת החלון למשבצות שוות בגודלן ואת זה אפשר לעשות בקלות רבה מאוד באמצעות פרופילי אלומיניום מודרניים. יחד עם זאת, את החלון ניתן להזמין גם ללא כל חלוקה פנימית כשאת האופי הבלגי שלו הוא מקבל מהמסגרת הדקיקה שלו בלבד. אם תחשבו לרגע על חלונות אלומיניום סטנדרטיים אותם מקבלים בדרך כלל בדירות חדשות מקבלן, הרי שחלונות אלה מבוססים על מסגרת אלומיניום עבה. בחלונות בלגיים מדובר במסגרת דקה יותר, שבאופן כלשהו נושאת איתה מסר עיצובי חעלות חלוןכם יותר ומעודן יותר שנתפס טוב יותר בעין. כאשר אתם מזמינים חלונות בלגיים לבית, אתם יכולים להסתפק בכך ואינכם חייבים להזמין את אותה חלוקה לריבועים של פני השטח של החלון.

אחרי שאמרנו את זה, חלוקת שטח הפנים של החלון הוא מרכיב שאף אדריכל או מעצב פנים לא יוותרו עליו אך לרוב יעשו בו שימוש קצת יותר מתוחכם מאשר חלוקה לריבועים שווים. כיום נהוג לבצע חלוקה של פני שטח החלון לריבועים בעלי גדלים שונים ופרופורציות שונות. המשמעות היא ריבועים שחלקם נפרשים לרוחב החלון וחלקם לגובה החלון, ריבועים במידות אורך ורוחב שונות, במיקומים שונים ולאו דווקא בצורה סימטרית. האפשרויות הן אינסופיות וניתן לשחק בזה על מנת להגיע לתוצאה העיצובית המבוקשת. יחד עם זאת, חשוב שהדברים יבוצעו בצורה מקצועית ועל פי עקרונות העיצוב המקצועיים. מאחר ומדובר באלומיניום, יש לכם יד חופשית לחלוטין בעיצוב פרישת הפרופילים על שטח הפנים של החלון וכל פרישה שתבחרו בה, היא פרישה אפשרית לביצוע.

משחקים במרקם וצבע בחלונות בלגיים

אחד היתרונות הגדולים ביותר של חלונות בלגיים מאלומיניום, מעבר כמובן למשקל הקל יותר, העלות הנמוכה יותר והיכולת לעשות שימוש בחלונות עבים וחזקים יותר, הוא היתרון העיצובי. מאחר ומדובר בפרופילים של אלומיניום, קל מאוד להעניק להם אופי עיצובי משתנה עם מרקם וגוון המועדפים עליכם, הרבה יותר ממה שהיה ניתן להשיג באמצעות פלדה. מבחינת מרקם, תוכלו לבחור במרקם חלק מבריק ואטום או לחילופין לבחור מרקם גס יותר כאתם יכולים לבחור את רזולוציית הגרעון שיוצר את התחושה הגסה של המתכת – מרקמים אלה הם בגזרת המרקמים הסטנדרטיים כמובן. אם אתם בוחרים ללכת על מרקם מיוחד ויוצא דופן, תוכלו לבחור בכל מרקם שתרצו, לרבות מרקם סלעי, מרקם משונן או כל מרקם אחר על פי טעמכם. גם מבחינת גוון, קל מאוד לצבוע את פרופילי האלומיניום במסגרת תהליכי צביעה פשוטים וסטנדרטים, מה שמאפשר לכם לבחור את הגוון המתאים לכם ביותר. שימו לב שישנם מספר גוונים שאותם ניתן להזמין ישירות מן המדף, וברגע שאתם בוחרים גוון ייחודי משלכם, המדובר על התאמה אישית, מה שמקפיץ מאוד את המחיר הכולל של החלון.

חלונות בלגיים – הזזה או ציר?

אחת השאלות המרכזיות שעליכם לשאול את עצמכם כאשר אתם מזמינים חלונות לבית היא סביב שיטת הפתיחה של החלון. האם אתם רוצים חלון ציר או חלון הזזה? האם תרצו אולי דווקא חלון הרמה או אולי קיפ או דריי קיפ? ישנן כיום מספר אופציות לפתיחת וסגירת חלונות ואי אפשר להתעלם מהעובדה שישנה קורלציה כלשהי בין טכניקת הפתיחה של החלון ובין העיצוב שלו. ככל שמדובר בחלונות בלגיים, אין שום ספק שטכניקת הפתיחה המתאימה להם ביותר היא טכניקת הציר. החלון הבלגי מביא איתו מעין עיצוב נוסטלגי ועתיק שאינו קשור כלל לקטגוריית חלונות ההזזה. כמו כן, מאחר ומדובר בפרופילים מאוד דקים, חלונות הזזה מבוססים פרופילים בלגיים יכולים לסבול מעט מאיטום או בידוד לקוי ולכן לא מומלץ לבחור בתצורה זו אם כי היא בהחלט אפשרית ברמה הטכנית.

האפשרות היותר שכיחה שאותה רבים בוחרים להזמין עם החלונות הבלגיים שלהם היא האפשרות של חלונות בפתיחת דריי קיפ. פתיחת קיפ היא פתיחה של החלון על ציר תחתון כך שהחלון נפתח באופן חלקי מאוד בחלקו העליון במטרה לאפשר אוורור של החדר בלבד. דריי קיפ היא מערכת פתיחה חדשנית המאפשרת גם פתיחת קיפ כאמור וגם פתיחת ציר. בסיבוב ידית החלון לצד אחד ניתן לפתוח אותו בפתיחת קיפ, ובסיבוב שלה למצב אחר ניתן לפתוח את החלון כחלון ציר לכל דבר ועניין. בהתאם לכך, דריי קיפ היא ללא ספק שיטת הפתיחה המתאימה ביותר לחלונות בלגיים.

אחרי שאמרנו את זה, אם אתם ממש רוצים להזמין חלונות בלגיים בפתיחת הזזה, תוכלו לשחק קצת עם העיצוב כך שהפרופילים ההיקפיים יהיו מעט יותר עבים על מנת לאפשר איטום טוב יותר של חלונות ההזזה, ואת האופי הבלגי של החלון תוכלו לספק לו באמצעות הפרופילים שנפרשים על פני השטח של החלון. בכל מקרה, ראוי ורצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני שמקבלים החלטה בהיבט זה.

סוגים שונים של פרופילים בחלונות בלגיים

בעולם חלונות האלומיניום ישנם שלושה סוגים מרכזיים של פרופילים מהם נהוג לייצר את החלונות. פרופילים אלה מותאמים לסוג החלון בהתאם לגודלו ולשיטת הפתיחה שלו. במהלך החיפוש שלכם אחרי החלון הבלגי האולטימטיבי אתם עשויים בהחלט להיתקל לא מעט בדגמים אלה וחשוב שתכירו אותם ותבינו את המשמעות שלהם. ובכן, הדבר הראשון שיש לומר הוא ששלושת סוגי הפרופילים מתאימים לחלונות בלגיים. בהמשך לכך, פרופיל 1700 הוא פרופיל שמתאים בעיקר לחלונות הזזה בגובה מקסימלי של מטר אחד. דגם 3700 הוא דגם שמותאם במיוחד לחלונות הזזה בגובה גדול יותר ממטר ודגם 4300 שהוא הדגם היקר מבין השלושה והוא הדגם שמתאים לחלונות ציר. עלות הפרופיל מושפעת בעיקר ממורכבות העיבוד שלו שכן מבחינת עלות חומר הגלם לא קיים פער משמעותי בין עלות חומר הגלם של כל אחד מסוגי הפרופילים, אך פרופיל 4300 דורש את עבודת העיבוד המורכבת ביותר על מנת להשיג את המראה הבלגי הקלאסי תוך שמירה על חוזק מבני מספק.

ומה מבחינת הזגוגיות?

כמו בכל חלון, גם בחלון בלגי ישנה חשיבות רבה לסוג הזגוגית שבה עושים שימוש בייצור החלון. פרופיל האלומיניום הוא כמובן שחקן המפתח בעיצוב החלון, אך ישנו גם המרכיב הפונקציונלי שגם הוא חייב להיות ברמה גבוהה, ואותו מקבלים דווקא דרך הזגוגית שבה נעשה שימוש. בעבר, היו מיוצרים החלונות הבלגיים המסורתיים מזכוכית הנקראת היום זגוגית שקופה סטנדרטית. הכוונה היא כמובן לזגוגית אחת בודדת בעובי של כ-5 מ"מ, שבירה מאוד וללא כל ציפוי ולמינציה. זגוגית זו אינה מספקת בידוד כלשהו מפני טמפרטורה או רעש והיא קלה מאוד להישבר. כיום, כבר לא נהוג לייצר כמעט שום דבר עם זגוגיות מסוג זה.

שני סוגי הזגוגיות שאותם אתם רוצים לבדוק יותר לעומק הם זגוגית טריפלקס וזגוגית בידודית. זגוגית טריפלקס היא למעשה צמד של זגוגיות סטנדרטיות המחוברות זו לזו כשביניהן מוצמדת יריעת PVB פולימרית. יריעה זו מסייעת מאוד בהגברת החוזק המבני של החלון ובהגברת רמת הבידוד של הזגוגית כולה מפני רעשים וטמפרטורה. זגוגית בידודית היא זגוגית שמבוססת על קונספט דומה רק שבין שתי הזגוגיות לא מוצמדת כל יריעה אלא ישנו רק חלל של אוויר. מרווח זה של אוויר מהווה את טכניקת הבידוד הטובה ביותר, וזגוגיות אלה מספקות את הבידוד הטוב ביותר הן מבחינה אקוסטית והן מבחינת טמפרטורה. בנוסף לאלה, תוכלו לבחור בזכוכית מחוסמת שמיוצרת בטמפרטורות גבוהות יותר ולכן נהנית מחוזק מבני גבוה הרבה יותר וכן מזגוגית נגד שמש שכוללת בתוכה הצללה מסוימת המאפשרת למתן את קרינת השמש אל תוך חלל הפנים של הבית. ניתן כמובן לעשות שילובים בין סוגי הזגוגיות השונות וכך למשל לייצר חלונות טריפלקס מזכוכיות מחוסמות נגד שמש. האפשרויות הן רבות ואם אתם רוצים להבטיח בית מבודד היטב מפני קור וחום ומפני רעשים מבחוץ, כדאי מאוד להשקיע בכל הנושא של הזגוגיות ולבחור את המתאימות לכם ביותר.

וכמה עולים חלונות בלגיים?

העלות של חלונות בלגיים נקבעת על פי שורה ארוכה של פרמטרים כדוגמת גודל החלון, כמות הפרופילים המיושמים בכל חלון, תצורת החלוקה הפנימית של החלון וכן הלאה. כך למשל, חלון בלגי ללא כל חלוקה פנימית יעלה זול הרבה יותר מחלון בלגי שבו ישנה חלוקה למשבצות משבצות פשוט מכיוון שחלוקה זו דורשת עבודה רבה יותר וחומר גלם רב יותר. סוג הזגוגית יכול להשפיע מאוד על העלות הכוללת של החלון וכך גם כמות הפרופילים וסוג הפרופילים שבהם נעשה שימוש. בהתאם לכך, לא ניתן לנקוב במספר אחד או אפילו בטווח של מספרים שעל בסיסו תוכלו לקבל מושג כמה יעלה לכם להרכיב חלונות בלגיים לביתכם. מה שכן אפשר לומר הוא שתחילה אתם רוצים להגדיר את מסגרת התקציב שעומדת לרשותכם, להגדיר את הקו האדום שאותו אתם לא רוצים לחצות ולצאת לחפש את הדגם שיתאים לכם יותר מכל, הן ברמה העיצובית והן ברמה הפונקציונלית, בתוך מסגרת התקציב שהגדרתם.

עבודה עם איש מקצוע, לפחות ברמה של ייעוץ חד פעמי, תוכל לסייע לכם מאוד להתכוונן לסוגים המתאימים לכם ואף למקומות בהם תוכלו להשיג אותם במחיר אטרקטיבי. אם אתם בוחרים חלונות בלגיים במסגרת בניית בית חדש או במסגרת פרויקט שיפוץ של ביתכם הקיים, תוכלו בהחלט להיעזר במעצב הפנים או באדריכל שמנהל עבורכם את הפרויקט על מנת להגיע לתצורת החלונות המתאימה לכם ביותר.

בשלב הזה חשוב לומר את הדבר הבא: חלונות הם פריטי עיצוב חשובים מאוד בעיקר לאור שטח הפנים הרב שלהם וכן לאור הפונקציונליות החשובה שהם מספקים כחלון הצצה כלפי חוץ וכניסת אור לבית. בהתאם לכך, כל החלטה עיצובית שאתם מקבלים לגבי החלונות בבית, חשוב שתתקבל לא על רקע של מצב רוח או על משהו שראיתם אצל אחרים ואתם גם מאוד רוצים כזה, אלא על בסיס עקרונות עיצוביים מקצועיים ועל בסיס חשיבה מדוקדקת המותאמת לסביבה העיצובית הייחודית של הבית שלכם, הריהוט שלכם, צבע הקירות שלכם, סגנון העיצוב שלכם וכן הלאה. בכל מקרה, אין לקבל החלטות על סמך מצב רוח חולף ואין לקבל החלטות על סמך לחץ של אנשי מכירות בשום פנים ואופן.

חלונות מעוצבים לבית כבר מזמן הפכו לחלק כמעט בלתי נפרד מתוכניות הבנייה או השיפוצים של כל בית.

אבל, כידוע לכם, יש חלונות ויש חלונות בלגיים.

חלונות בלגיים – מהם ולמי הם מתאימים ?

חלון אלומיניום בלגי הוא פרופיל שעשוי מפסים דקים שמחלקים את החלון למספר משטחים. את המשטחים אפשר לעצב בגדלים שונים לפי הטעם או הפתח שבו מותקן החלון.

חלונות ודלתות אלומיניום בלגיים מתאימים לכל חדר בבית מאחר וניתן להתאים את הגודל שלהם לגודל הפתח שבו הם מותקנים.

בעבר, חלונות בלגיים היו עשויים מפסי ברזל אבל בגלל החלודה והצורך בצביעה תקופתית, ההעדפה כיום היא לפרופילים עשויים אלומיניום שאינם דורשים תחזוקה שוטפת.

חלונות בלגיים – מתי להשתמש בהם?

חלונות בלגיים מתאימים לכל סוג של פתח, אבל יש להם יתרון כשמדובר בפתחים קטנים או צרים. בחלל קטן שבו רוצים ליצור אשליה של תקרה גבוהה, שימוש בחלונות בלגיים עם פסים אנכיים ארוכים בהחלט נותן אשליה של גובה לחדר. לפתחים צרים פשוט מכינים פרופיל צר ומתקינים אותו לכל אורך הפתח כך שמקבלים יותר אור ואוורור מאשר חלונות רגילים.עלות חלון

חלונות בלגיים – סוגי פרופילים

החלונות הבלגיים מתבססים על שלושה פרופילים עיקריים, לפי גודל. הפרופיל הדק מתאים לפתחים קטנים שמגיעים עד לגובה של מטר ועשרים כמו אלה הקיימים בחדרי שינה, והוא מתאים למנגנון הזזה בלבד. הפרופיל העבה יותר, גם הוא להזזה בלבד,  מתאים להתקנה בפתחים של מעל מטר ושלושים גובה, כמו בסלון. סוג הפרופיל השלישי הוא הפרופיל הבלגי שמגיע עם מנגנון של ציר וניתן להתקנה בכל גודל של פתח קבלן אלומיניום.

חלונות בלגיים – מהם סוגי הזכוכית המתאימים ?

בגלל הגודל והכובד של הפרופילים, ישנם שני סוגי זכוכית מומלצים לשימוש בחלונות כאלה. שני הסוגים עשויים משני לוחות זכוכית שביניהם ישנה שכבה נוספת של יריעת פלסטיק או אוויר. הזכוכית שמגיעה עם יריעת הפלסטיק היא קשיחה יותר מזכוכית רגילה ולכן עמידה יותר ולא תתנפץ לרסיסים במקרה של מכה. הזכוכית בעלת שכבת האוויר יוצרת בידוד מרעשים ומחום וקור.

חלונות בלגיים – חסרונות

חלונות בלגיים לרוב מגיעים עם מגנון פתיחה כלפי מעלה וזהו החיסרון העיקרי שלהם. פתיחה כלפי מעלה עלולה להיות מסוכנת במידה והציר נחלש או כאשר לא נזהרים בפתיחת או סגירת החלון ואז גם הזכוכיות עלולות להתנפץ. בנוסף, העובדה שבמרבית החלונות מנגנון הפתיחה עשוי מפלדה עלולה לגרום לקושי בפתיחת או הזזת החלון, במידה והמנגנון חלוד או ניזוק. החלון הבלגי הוא משאת נפשם של רבים. כל אחד דואג לעיצוב הבית שלו, אך יש אנשים שעבורם הוא טעם החיים. קליל בלגי משדר את החמימות והאיכותיות שרבים מאתנו מבקשים, ולכן הוא הפך לנפוץ כל כך בקרב רבים. חברה מקצועית האחראית על ייצור הקליל הבלגי והתקנתו יכולה להגיע אליכם כדי לעצב אותו במיוחד עבורכם.

קליל בלגי לעיצוב הכפרי שלכם

בית חדש הוא מקום להזדמנויות חדשות. חסכתם כסף רב וכעת קניתם מגרש משלכם. לפני שמתחילים לבנות את הבית, יש צורך לתכנן אותו לפרטי פרטים ולהחליט על העיצוב המתאים. קיימים סגנונות עיצוב שונים ומגוונים. חלק אוהבים את הסגנון המודרני המושתת על צורות הנדסיות ועל המבנה של הבית. בהתאם לסגנון זה, אסור שיהיה פריט אחד מיותר או פריט שאינו מונח במקומו. לעומתו, הסגנון הכפרי חופשי ומשוחרר יותר. הוא מעודד שילוב של תמונות ואיורים המגיעים מן הטבע, והעץ הטבעי הוא החומר השולט בו. זהו עיצוב המשדר חמימות, ואין שילוב מרהיב יותר מרהיטי עץ עם קליל בלגי המעניק תחושת עיצוב בלתי מתפשרת. מקור החלון הבלגי הגיע מבלגיה לפני מאות שנים.

אפשר להתאים אותו לכל מקום

קליל בלגי הוא חלון מיוחד שניתן להזזה. כך שהוא אינו מיועד רק לחדר השינה או לחדר העבודה, אלא למגוון רחב של פתחים הנמצאים ברחבי הבית. הקליל הבלגי יכול להוביל אתכם אל הבריכה או המרפסת. תוכלו לשלב חלונות קליל אחדים במטבח כדי שישמשו כפתחי אוורור בהתאם לצורך. כמו כן, בעזרת הקליל ניתן "לשחק" עם העיצוב – החלונות אינם חייבים להיות מרובעים. הם יכולים להיות גם מעוגלים בחלק העליון שלהם.

קליל בלגי – מחיר

מחירו של קליל בלגי תלוי במגוון רחב של גורמים – סוג הקליל שאתם מעוניינים להתקין, הגודל שלו, מורכבות ההתקנה ועוד. לדוגמה, מחיר קליל בלגי מסוג 1700 עשוי לנוע בין 1,000 ל-1,200 שקלים למטר מרובע. התקנת חלונות קליל בלגי מסוג 4300 יכולה לנוע בין 1,200 ל-1,400 שקלים, בעוד מחירן של דלתות קליל בלגי 7300 הוא כ-1,500 שקלים למטר מרובע. בדרך כלל ההתקנה כלולה במחיר, אך כדאי לברר מראש עם החברה המציעה לכם אותו.

קליל – מה זה אומר?

קליל היא חברה ישראלית שהפכה למותג חלונות בלגיים , ועל כן היא מציע מוצרים איכותיים שונים חברות מורשות יכולות לעבוד עם קליל כדי לייצא את המוצרים ולהביאם לביתם של הלקוחות. מכיוון שמדובר בחברה מוצלחת במיוחד, חשוב להיזהר מחיקויים של חברות מתחרות. על כן, מומלץ לבדוק את תעודת האחריות בעת רכישת כל מוצר ומוצר.

איך לבחור חברה להתקנת קליל בלגי?

חלונות בלגיים

התקנת קליל בלגי היא מלאכה למקצוענים. אלה כמה טיפים שיכולים לעזור לכם לבחור את החברה שתשנה לכם את העיצוב הכללי של הבית ותסייע לכם להתקין את הקליל:

  • ניסיון – רק מקצוענים יכולים לגשת להתקנת חלונות בלגיים. מסיבה זו, מומלץ לוודא שלחברה שאליה אתם פונים יש ניסיון בתחום.
  • אדיבות השירות – מכיוון שתצטרכו לעבוד עם החברה לאורך זמן, חשוב לוודא שמדובר בחברה אדיבה. כך יהיה לכם נוח לפנות אליה ולשאול שאלות.
  • המלצות – כדאי לאסוף המלצות מחברים ובני משפחה על מנת לוודא שאכן מדובר בחברה איכותית ובלתי מתפשרת.

על כל פנים, לעולם אל תנסו לסגור עסקאות בטלפון. פנו לחברה האיכותית והמקצועית והיפגשו עם נציגיה פנים מול פנים.

 

חלונות בלגיים – יתרונות

בפרופיל הבלגי קיימים היתרונות של הברזל עם יתרונות האלומיניום. הפסים הדקים מהם עשוי הפרופיל הבלגי מאפשרים ליצור מסגרת עדינה ודקה שמעוצבת לפי הטעם והצורך שלכם, בגדלים ובצורות שונות. ולמרות שהיא דקה, זוהי גם מסגרת חזקה ועמידה שיש בה את כל יתרונות האלומיניום כגון עמידות, בידוד רעשים וכמעט אינה דורשת תחזוקה.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
זכוכית מרפסת
מדריך גדרות אלומיניום זולים

אין ספק שגדרות אלומיניום מספקות מענה מצוין לבעליהן, הן ברמת הפרטיות, הן ברמת העמידות והן בסוגיות של עיצוב ויופי. אמנם

חלון פרופיל בלגי

מה זה פרופיל בלגי המשמש לייצור חלונות בלגיים ? האם מדובר בפרופיל שניתן ליישם בחלונות בלגיים או שזמין לשימוש גם

פרופיל בלגי
פרופיל בלגי

  לא רבים הם האנשים המייחסים חשיבות לחלונות שבביתם. בדרך כלל החלונות מעניינים רק את המהנדסים או מעצבי הפנים כאשר

מחיר חלון בלגי

  בתים רבים ברחבי הארץ מאופיינים בקו עיצובי איכותי ומרגש כאשר אחד המאפיינים הפופולאריים ביותר הוא חלון בלגי. מחיר חלון

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!