עבודות אלומיניום המדריך

אנו מתחייבים למחיר הזול ארץ

אחריות מלאה

עד 35% חיסכון בעלויות העבודה בתקופת הקורונה

שירות מהיום להיום

עבודה עם כל המפעלים המתקדמים בישראל קליל אלובין וארסטל 

התקשרו אלינו לייעוץ ללא עלות וללא התחייבות 

אלומיניום הוא ללא ספק אחד מחומרי הגלם שהולכים ותופסים יותר ויותר מקום בעולם הבנייה, האדריכלות והעיצוב ולא בכדי. המדובר במתכת קלה במשקלה, קלה מאוד לעיבוד, חזקה מאוד וכזאת שניתן לעצב במגוון רחב של עיצובים ומרקמים. למעשה, האלומיניום מספק לנו חומר גלם שיודע ללקט את היתרונות מכל אותם חומרי הגלם שאותם הוא לכאורה מחליף, ובכלל זה ברזל, עץ ופלסטיק. איך משתלב האלומיניום בענף הבניין והשיפוצים? היכן תוכלו לשלב אלומיניום בבית שלכם? מהן אפשרויות העיצוב שפותח בפניכם אלומיניום ומתי יהיה זה נכון מבחינתכם להעדיף אלומיניום על פני כל אפשרות אחרת? בשורות הבאות נסביר על כל הנושא של עבודות אלומיניום כמו ייצור והתקנת חלונות אלומיניום חלונות בלגיים וכיצד הן באות לידי ביטוי בתחום של בנייה ושיפוץ הבית.

עבודות אלומיניום – מה זה אומר?

אלומיניום, או בעברית חמרן, הוא חומר גלם שהולך ותופס יותר ויותר תאוצה בענף הבנייה. האלומיניום היא למעשה מתכת שאותה כורים מן האדמה ומעבירים אותה תהליך של עיבוד על מנת להפוך אותה לרכיבים גושיים גדולים מהם ניתן לייצר רכיבים שונים לענף הבנייה והעיצוב, כמו גם לשימושים אחרים כמו פחיות שתייה מאלומיניום. בענף הבנייה משמש האלומיניום למגוון רחב של עבודות, החל מבניית קונסטרוקציות לשלל מבנים כמו מבני גבס, פרגולות וכדומה, דרך מסגרות של חלונות ודלתות זכוכית וכלה בפריטי עיצוב ועיטורים לריהוט.

עבודה עם אלומיניום היא שכיחה מאוד גם בתחום העיבוד השבבי. בתחום זה מגיע האלומיניום כגוש מתכת אחד גדול, וממנו מתבצע עיבוד לרכיב מדויק באמצעות כרסום הגוש ברמת דיוק של מאית ואפילו אלפית המ"מ. תחום העיבוד השבבי הוא פחות נפוץ בענף הבנייה והשיפוץ אם כי בפרויקטים של התאמה אישית בהחלט ניתן למצוא גם רכיבים ופריטים שעוברים תהליך של עיבוד שבבי.

עבודות אלומיניום שלב הייצור

בתחום הבניין, מתמקדות עבודות אלומיניום בעבודה עם פרופילים מוכנים מראש. פרופיל אלומיניום הוא למעשה רכיב מלבני ארוך המיוצר בתצורות סטנדרטיות המאפשרות מחד מגוון רחב של שימושים ומאידך יציבות וחוזק מבני של כל פרופיל בפני עצמו ושל הפרופיל בתוך המערכת בה הוא מורכב. כך למשל, אם תביטו כעת בחלונות האלומיניום שלכם בבית או במשרד, תוכלו לראות ארבעה פרופילים המחוברים זה אל זה באופן שיוצר את מסגרת החלון המלבנית. הפרופילים נחתכים באלכסון של 45 מעלות בקצותיהם, באופן שמאפשר לחבר אותם זה לזה בצורה חלקה על מנת ליצור את התצורה המלבנית של החלון. גם מסגרת המשקוף עשויה בצורה כזאת וגם מסגרת של חלונות הזזה מיוצרת בצורה דומה. בכל מסגרת ייעשה שימוש בפרופילים שונים, בסידור שונה של הפרופילים, בכמות שונה של הפרופילים ובעיצוב שונה שלהם, בהתאם לגודל החלון, הפרופורציות שלו, טכניקת הפתיחה שלו והעיצוב הנדרש שלו – וזאת רק דוגמא לפריט אחד מתוך שלל הפריטים המיוצרים כיום מאלומיניום.

עבודה עם פרופילים מבוצעת גם בייצור דלתות זכוכית, שערים, גדרות, מטבחים, שולחנות וכסאות, תריסים, מעקים, עבודות גבס וכן הלאה. בכל אחד מן המקרים הללו נעשה שימוש ברכיבי אלומיניום שונים, בדרך כלל פרופילים, ובכל אחד מהם משתנות הטכניקות בהתאם למטרה שאותה רוצים להשיג. ההתמחות בתחום זה, היכולת לבנות כל מוצר בכל תצורה באמצעות אלומיניום והעיבוד של פרופילים, חיבורם זה לזה והגימור שלהם הם למעשה מכלול האלמנטים שמהם מורכב התחום של עבודות אלומיניום.

סוגים שונים של עבודות אלומיניום

כשבוחנים את התחום של עבודות אלומיניום יותר לעומק, מגלים שאחד היישומים השכיחים ביותר מאלומיניום הוא מסגרת. מרבית רכיבי האלומיניום בענף הבניין הם למעשה מסגרות של פריט מוגמר כלשהו. כך למשל, חלונות אלומיניום הם למעשה חלונות בעלי מסגרת אלומיניום, אך עיקר החלון עשוי כמובן מזכוכית. גם כאשר אומרים דלתות אלומיניום, הכוונה היא לדלתות זכוכית בעלות מסגרת אלומיניום. פרגולת אלומיניום היא פרגולה שהקונסטרוקציה המרכזית שלה ומסגרת הסוכך שלה עשויים אלומיניום, אך הסוכך עצמו יכול להיות עשוי מכל חומר אחר, לרבות עץ, פלסטיק או בד. בשורות הבאות, נפרט מספר סוגים מרכזיים של עבודות אלומיניום בבניית ועיצוב הבית:

חלונות אלומיניום

חלונות אלומיניום הם אולי פריטי הבנייה והעיצוב השכיחים ביותר בעולם האלומיניום, ומזה שנים ארוכות שכל החלונות המותקנים בבתים חדשים הנמסרים מקבלן הם חלונות אלומיניום. גם בתים העוברים שיפוץ דואגים כמעט תמיד להחליף את החלונות הקיימים בחלונות אלומיניום. חלונות אלה יכולים להגיע בשני עיצובים מרכזיים, כשהראשון הוא העיצוב הבסיסי, קרי חלונות המיוצרים מפרופילים גנריים אותם ניתן לראות בכל דירה חדשה הנמסרת מקבלן והשני הוא העיצוב הבלגי המבוסס על פרופילים דקים ומעודנים יותר.

באמצעות פרופילים של אלומיניום ניתן להכניס מגוון עיצובים לשטח הפנים של החלון, להוסיף פרופילים לאורכו ולרוחבו של החלון וליצור מגוון תצורות באורכים ובמנחים שונים. טכניקה זו שכיחה במיוחד בסגנון העיצוב המודרני המבוסס על קווים ישרים וחלקים, אבל ניתן לשלב חלונות כאלה גם בבתים המבוססים על סגנון העיצוב הכפרי למשל.

הפרופיל הסטנדרטי הוא מספיק עבה וחזק ולכן ניתן ליישם אותו בחלון ובדלת אלומיניום בכל אורך ובכל רוחב קיים. יחד עם זאת, כאשר בוחרים את הסגנון הבלגי שמבוסס על פרופילים דקים יותר, ישנה חשיבות רבה לסוג הפרופיל בו עושים שימוש ובהיבט זה ישנם שלושה סוגי פרופילים מרכזיים:

  • פרופיל מדגם 1700 – זהו פרופיל שמתאים לחלונות הזזה שגובהם אינו עולה על מטר אחד
  • פרופיל מדגם 7300 – פרופיל המתאים לחלונות הזזה שגובהם עולה על מטר
  • פרופיל מדגם 4300 – פרופיל המתאים לחלונות ציר

פרופילים אלה נבדלים זה מזה בעוביים, בתצורה ההיקפית שלהם ובחיזוקים הפנימיים שלהם. כאמור, כאשר מדובר בחלונות אלומיניום, ניתן לעשות שימוש בשלושת סוגי הפרופילים ולהתאים את הפרופיל לחלון המתאים בהתאם למאפייני החלון. כאשר מדובר על דלתות אלומיניום, השימוש הוא בעיקר בפרופיל מדגם 7300 ובפרופיל מדגם 4300 שהם שני הפרופילים המתאימים ביותר למסגרות אלומיניום גבוהות.

אחד היתרונות החשובים של האלומיניום בייצור חלונות הוא משקלו הקל וחוזקו המבני. השילוב של שני אלה מאפשרים ליצור חלונות גדולים שמבוססים על מנגנון ציר מבלי לגרום לעומס רב על הצירים באופן שיגרום לדפורמציה שלהם. כמו כן, בזכות השילוב של שתי תכונות אלה ניתן כיום לפתח פתרונות חדשים שלא היו קיימים בעבר, והדוגמא הקלאסית היא חלון דריי קיפ שמאפשר פתיחת ציר רגילה מחד ופתיחת ציר תחתון מאידך באותו חלון.

דלתות אלומיניום

דלתות אלומיניום מיוצרים בדיוק באותה הטכניקה שבה מיוצרים חלונות אלומיניום, וגם במקרה הזה ישנה האפשרות לפרופילים סטנדרטיים ולפרופילים בלגיים. מרבית דלתות האלומיניום מיוצרות כיום בפורמט של דלתות הזזה אם כי ישנה בהחלט אפשרות להזמין דלת אלומיניום המבוססת על מנגנון ציר ובמקרה זה הדלת תיוצר מפרופיל 4300 שמתאים יותר למטרה זו. בזכות השימוש באלומיניום, ניתן לבנות היום מקטעים שלמים של דלתות זכוכית המחליפים קירות שלמים בבית. כך למשל, אחד העיצובים השכיחים באמצעות דלתות אלומיניום הוא שמירה על מפתח ענק לכיוון מרפסת השמש או הגינה והחלפת הקיר בין החלל הפנימי לגינה במכלול של קיר אלומיניום וזכוכית עם דלת אלומיניום, או בדלת הזזה רחבה שמכסה את כל רוחב הקיר. מנגנון כזה, לו היה מיוצר מעץ, היה סובל מדפורמציות רבות לאורך זמן ואם היה מיוצר מברזל, היה עולה ביוקר, מסוכן לשימוש וגם הוא היה סובל מדפורמציות קשות של מנגנוני ההזזה או הציר. האלומיניום היא למעשה המתכת היחידה שמאפשרת להשיג את השילוב האולטימטיבי של חוזק מבני ומשקל קל.

פרגולת אלומיניום

פרגולת אלומיניום היא למעשה קונסטרוקציה עשויה אלומיניום בעלת ארבע רגליים התוחמות את הפרגולה ועוד מסגרת עליונה המשמשת כמסגרת לקירוי הפרגולה. פרגולת אלומיניום מהווה תחליף מצוין לפרגולת עץ, הן בגלל העמידות שלה לאורך שנים ללא כל צורך בתחזוקה, הן בגלל היכולת לעצב את הפרגולה בכל עיצוב שעולה על הדעת והן בגלל המקום שתופסת הפרגולה במרחב כשהקונסטרוקציה עצמה היא דקה הרבה יותר מזו של פרגולת העץ המסורתית.

תריסי אלומיניום

בעבר, היו מיוצרים התריסים הסטנדרטיים מפלסטיק. תריסים אלה היו קלים מאוד וניתן יהיה לתפעל אותם בצורה ידנית, אך הם גם נשברו בקלות רבה יחסית ולא שרדו לאורך שנים ארוכות. כיום, מרבית התריסים מיוצרים משלבי אלומיניום (שלב משוך ומשוך אור) ומתערובת אלומיניום עם פולימר (תריס מוקצף). תריסים אלה חזקים יותר באופן משמעותי ולכן ניתן ליישם אותם גם במפתחים רחבים במיוחד ללא חשש לדפורמציות או שבירה. יחד עם זאת, אלו הם גם תריסים כבדים יותר ולכן נהוג להחליף בהם את מנגנון ההפעלה הידני למנגנון המבוסס על מנוע חשמלי.

גדרות ושערי אלומיניום

גם בסביבה החיצונית של הבית הולך האלומיניום ותופס מקום של כבוד עם יותר ויותר בתים הבוחרים בגדרות ושערי אלומיניום כפתרון הגידור לבית. פתרונות אלה מציעים מגוון רחב של עיצובים, מרקמים ודוגמאות, לרבות מרקמים חלקים, מגורענים, מרוחים ועוד. גדרות ושערים אלה מציעים חוזק מבני רב הן בעמידות בפני רוחות והן ביצירת שכבת הגנה לבית. כמו כן, האלומיניום ממנו מיוצרים השערים והגדרות עובר תהליך שהופך אותו לעמיד בפני קורוזיה ובהתאם לכך גם בפני גשמים, לחות ופגעי מזג האוויר.

מעבר לפתרונות שכיחים אלה בעולם של עבודות אלומיניום, ישנם עוד פתרונות רבים שעושים שימוש באלומיניום ובכלל זה מקלחונים, תקרות, חדרי שמש ומבנים נוספים שהמכנה המשותף ביניהם הוא הצורך בקונסטרוקציה חזקה שעל גביה ניתן להוסיף חיפוי מכל סוג כדוגמת זכוכית, בד, עץ, פלסטיק וכן הלאה.

סדר הפעולות בעבודות אלומיניום

כמו בכל ענף שעוסק בתחום היצירה, גם התחום של עבודות אלומיניום הוא תחום שהעבודה בו חייבת להתבצע בצורה מאוד מסודרת ושיטתית. צורת עבודה כזאת מיועדת להבטיח את העמידה בדרישות הלקוח, בדרישות הבטיחות ובדרישות הפונקציונליות של המוצר. שיטה כזאת מבוססת למעשה על סדר פעולות ידוע מראש כפי שנפרט להלן:

תכנון – הכל מתחיל כמובן בתכנון ובהיבט הזה יש להתחיל בדברים הבסיסיים ובראשם מידות. יש לבצע מדידה מדויקת של כל שלושת הממדים הרלוונטיים, קרי אורך, רוחב ועובי/ עומק ודברים אלה נכונים לגבי כל סוג של עבודת אלומיניום ולגבי כל רכיב בעבודה, קרי מידותעלות חלון של כל פרופיל, מידות של כלל המבנה וכן הלאה. בהמשך יש לחשוב על סידור הפרופילים, על העיצוב של המבנה/ הקונסטרוקציה ולבסוף גם לחשוב על נושא הצבע, המרקם ודוגמאות שרוצים להוסיף למבנה אולי באמצעות חריטה, הדבקה, צריבה או כל טכניקה רלוונטית אחרת.

בחירת זכוכית לעבודות אלומיניום

בסוף השלב הזה אמור להיות בידיכם מפרט מלא של התוצר הסופי. מפרט זה חייב לכלול את כל הפרטים הנדרשים ובכלל זה סוג האלומיניום שבו ייעשה שימוש, סוגי הפרופילים שמהם יורכב המוצר, הגוון או שילובי הגוונים ואופן היישום שלהם, המרקם של התוצר הסופי וכמובן מידות, זוויות וכן הלאה. מפרט זה אמור לכלול את כל רכיבי התוצר הסופי ולא רק של האלומיניום. כך למשל, אם מדובר בחלון אלומיניום, המפרט יכלול גם את סוג הזגוגית. מאחר ועבודות אלומיניום רבות משלבות אלמנט של זכוכית, בשורות הבאות נפרט בקצרה את סוגי הזגוגיות שבהם נהוג לעשות שימוש בעבודות אלה:

זגוגית סטנדרטית

זגוגית בעובי 5 מ"מ ללא כל מיגון, שבירה מאוד. כיום לא נמצאת כמעט בשימוש עצמאי אלא כחלק ממכלול נרחב יותר של זגוגיות.

טריפלקס

מכלול של שתי זגוגיות סטנדרטיות שביניהן מודבקת יריעה פולימרית PVB המעניקה לזגוגית חוזק מבני רב ויוצרת רמה גבוהה יותר של איטום ובידוד אקוסטי וטמפרטורה.

בידודית

בדומה לטריפלקס אלא שבמקום יריעה פולימרית מותירים מרווח אוויר בין שתי הזגוגיות, מרווח שנחשב למבודד הטוב ביותר הן של רעש והן של טמפרטורה.

מחוסמת

זגוגית שיוצרה בטמפרטורות גבוהות ונהנית מחוזק מבני יוצא דופן

אנטי שמש

זגוגית בעלת רמה מסוימת של הצללה פנימית המגנה מפני קרינת השמש

זגוגיות טריפלקס ובידודית הן השכיחות ביותר בשילוב במוצרי אלומיניום, אך גם בסוגי הזכוכית האחרים ניתן לעשות שימוש ואף לשלב ביניהם.

בחירת פרופיל מתאים

בחירת פרופילים – בהתאם לתכנית שנבנתה לצורך ייצור התוצר, יש לקבל החלטה על סוגי הפרופילים בהם יעשה שימוש בכל חלק של התוצר. החלטה זו תלויה כמובן בעיצוב המבוקש אך בראש ובראשונה בדרישות לחוזק מבני. רכיבים גבוהים יותר שבהם מופעל עומס גדול יותר על המסגרת יחויבו בפרופילים יציבים יותר כמו 7300 או 4300 בעוד שפרופילים בתוצר קטן יותר יוכל להסתפק גם בפרופיל 1700.

מרקם וגוון – בשלב הזה מעניקים לפרופילים שנבחרו את הגוון שלהם ואת המרקם שנקבע עבורם. ישנן טכניקות שונות ליישום מרקם מגורען, מוחלק, מרוח וכן הלאה, ובכלל זה עיבוד שבבי, שיוף וליטוש, צריבה וכן הלאה. לאחר שמעניקים לכל פרופילי את המרקם הנדרש ומלטשים את התוצאה הסופית, ניתן ליישם את הגוון הנדרש, בין שמדובר בגוון אחד בצביעת תנור ובין שמדובר בשילובי גוונים שיוצרים תחושת עומק.

הרכבה – לבסוף מבוצע השלב של הרכבת התוצר כשלעיתים ההרכבה מבוצעת בבית הלקוח ולעיתים בבית העסק. כך למשל, כאשר מדובר בחלון או בדלת אלומיניום, החלון או הדלת מורכבים כבר במפעל ומגיעים אל בית הלקוח כשהם מוכנים להתקנה. כאשר מדובר בפרגולת אלומיניום, הפרגולה מסופקת בחלקים ומורכבת "בשטח" קרי בבית הלקוח.

איש מקצוע – חלק בלתי נפרד מהמדריך

לבסוף, כאשר מדובר בעבודות אלומיניום, אי אפשר להתעלם מהמרכיב החשוב של זהות איש המקצוע שבידיו מפקידים את משימת הייצור. עבודות אלומיניום הן לא מורכבות במיוחד עבור מי שמכיר את התחום, אבל יש אנשי מקצוע שידעו לבצע את העבודה ויש אנשי מקצוע שידעו לעשות קסמים באותו הכסף ובאותו המאמץ. כאשר אתם מזמינים מוצרי אלומיניום כמו דלתות או חלונות אלומיניום, אתם בהחלט רוצים למצוא את איש המקצוע שייצר לכם את מה שאתם צריכים במחירים סבירים וברמה טובה. יחד עם זאת, כאשר אתם זקוקים לעבודות אלומיניום מורכבות מבחינת גודל, מידות, מורכבות עיצוב וכן הלאה, אתם בהחלט רוצים לבחור איש מקצוע בעל רקורד סופר מקצועי, איש מקצוע שיוכל לקחת את תכנית הייצור שלכם שלב אחד קדימה ולהבטיח שהתוצר שיתקבל בסופו של דבר יהיה מעבר לציפיות שלכם.

בעידן בו מוכרים פרגולות אלומיניום ברשתות שיווק של מוצרים לבית, זה נשמע אולי קצת מוזר להתעכב על חשיבות הרמה המקצועית של איש המקצוע, אבל כל מי שעבד עם איש מקצוע כזה ונהנה מהתוצרים שלו, יודע בדיוק עד כמה זה חשוב, במיוחד כאשר מדובר בעבודות מורכבות.

כאשר אנו מדברים על עבודות אלומיניום הכוונה היא לכל מה שכרוך בהתקנת מסגרות לחלונות, רשתות, תריסים וגם לפעמים דלתות. האלומיניום הוא החומר המתאים ביותר להתקנה שכן הוא חזק מאוד, קל משקל ועמיד לאורך זמן. מי שעוסק בעבודות אלומיניום באופן מקצועי יבצע כל עבודה באופן מושלם ויאפשר רמת עיצוב גבוהה במיוחד, אך על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר יהיה עלינו לפנות אל בעלי מקצוע בתחום ועל כן מומלץ שלא להתפשר על חברה חסרת ניסיון או חדשה בתחום זה.

עבודות אלומיניום איך בוחרים חברה מתאימה

בפניה אל חברת אלומיניום יהיה עלינו לברר תחילה מה הם הרצונות שלנו ואיך אנו רוצים שהעיצוב יראה בסופו של דבר. בפגישה הראשונה עם נציג החברה ניתן לקבל בדרך כלל יעוץ חינם שמאפשר בחירה של פתרונות שונים לכלל הפתחים של הבית. פגישה מסוג זה יסייע לכם בהתאמה של מפרט האלומיניום על פי ההעדפה שלכם וכמובן בהתאם לתקציב שלכם. עבודות אלומיניום עשויות להיות יקרות למדי אך ניתן להתאים אותן לתקציב שלכם מבלי להתפשר על האיכות.

עבודות אלומיניום – מה הצעד הבא

לאחר שתבינו מה הן האפשרויות שלכם תוכלו לקבל הפניה למתקיני אלומיניום מורשים ומוסמכים. מתקין מוסמך הוא כזה שעבר הכשרה מקצועית וניתן לסמוך עליו שיבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. השוואת מחירים בין מתקינים שונים תוכל לחסוך לכם כסף רב, אך לא כדאי להתפתות למחיר נמוך מידע שעשוי להעיד על איכות נמוכה של חומרי גלם ועבודה. כדאי גם לבקש מהמתקין להראות לכם פרויקטים אחרונים שלו ולקרוא המלצות שיעידו על העבודה הטובה שלו, ככל שיהיו יותר המלצות חיוביות כך הסיכוי לעבודה טובה יגבר.

מומלץ לנהל את ההתקנה של האלומיניום בצורה יעילה וחכמה על ידי קבלן אלומיניום מומלץ, המשמעות היא בחירה של מתקין עוד בטרם החלה הבניה של הפרויקט. מתקין שילווה אתכם במהלך הבניה יוכל לסייע לכם באפיון של הקירות ובהכנה שלהם להתקנה נכונה של עבודות האלומיניום השונות. מערכות האלומיניום יש להתקין באופן מדויק וכל שגיאה עשויה להביא לבעיות של איטום, עיצוב ולתקלות שונות. כדאי לחתום מראש עם מתקין מורשה כך שהוא יטפל בכל מה שנוגע להתקנה של מוצרי האלומיניום בפרויקט, הסכם מסוג זה עשוי גם לזכות אתכם בתעודת אחריות של חברת ההתקנה.

למה כדאי להצטייד באחריות מורחבת

כל התקנה של מוצר בניה בבית החל מאסלה ועד לריצוף של חדר האמבטיה רצוי שיתבצע על ידי חברה שמעניקה אחריות על העבודה ועל המוצר. חברות מקצועיות וידועות מנפיקות תעודת אחריות מורחבת שמספקת אחריות על כלל הרכיבים וכמובן אחריות של המתקין המורשה על כל מרכיבי העבודה השונים. כאשר יש לכם אחריות מלאה אז תוכלו להשתמש בה במקרה של תקלה או כל דבר שלא עומד בקנה אחד עם עבודה איכותית וטובה.

את האחריות ניתן לזהות על פי הסימון של הפרופילים, כל פרופיל יוצא מהמפעל כאשר הוא חתום בצדו הפנימי וניתן להבחין בכך רק לפני שמרכיבים את המוצר על הפתח. מומלץ להיות עם המתקין בעת ההתקנה ולוודא שמדובר על מוצר תקני ומקורי.

האם ניתן לצבוע אלומיניום

חלונות אלומיניום מציעים לנו את האפשרות לעיצוב מתקדם של הבית שלנו על ידי שימוש בצבעים שונים ומגוונים מה שיכול להעלות את הערך של הדירה גם במקרה שנרצה להשכיר אותה או אפילו למכור. ניתן לצבוע אלומיניום על ידי שימוש בספרי מיוחד וכמובן שאפשר להתקין אלומיניום צבוע מראש שיותקן בפתחים השונים. צבע הוא אווירה וניתן לשלוט בה על ידי בחירה נכונה ומתאימה, כדאי להתייעץ עם בעל מקצוע בתחום זה כמו למשל מעצב פנים.

מחיר עבודות אלומיניום הינו בעל טווח מחירים גדול למדי וישנם סוגים רבים של פתרונות פתיחה וסגירה. לא כל חלון יתאים לכל חלל או פתח ברחבי הבית ועל כן מומלץ להתייעץ ולא לבצע שגיאות קריטיות שיעלו אחר כך כסף רב. כל פרופיל הוא בעל מחיר משלו ולא תמיד מומלץ ללכת דווקא על הדגמים היקרים ביותר, לעיתים דווקא דגם פשוט יתאים לכם יותר ויהווה פתרון עיצובי ופרקטי. במקלחות ושירותים כדאי לשים לב לכל נושא האיטום ולהתאים חלון שלא יפריע לפרטיות של הדיירים בבית. בחזית הבית ניתן להשקיע יותר בפן העיצובי כך שמי שיראה את הבית מבחוץ יתרשם.

עבודות אלומיניום

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
עבודות אלומיניום בחריש

  מעוניינים בביצוע עבודות אלומיניום בחריש? מחפשים את בעל המקצוע המתאים או החברה המושלמת לתכנון, ביצוע והתקנת המוצר אצלכם בבית

עבודות אלומיניום בעומר

  מעוניינים בביצוע עבודות אלומיניום בעומר? מחפשים את בעל המקצוע המתאים או החברה המושלמת לתכנון, ביצוע והתקנת המוצר אצלכם בבית

עבודות אלומיניום בתל-אביב

  מעוניינים בביצוע עבודות אלומיניום בתל-אביב? מחפשים את בעל המקצוע המתאים או החברה המושלמת לתכנון, ביצוע והתקנת המוצר אצלכם בבית

עבודות אלומיניום ביפו

  מעוניינים בביצוע עבודות אלומיניום ביפו? מחפשים את בעל המקצוע המתאים או החברה המושלמת לתכנון, ביצוע והתקנת המוצר אצלכם בבית

עבודות אלומיניום בקריות

  מעוניינים בביצוע עבודות אלומיניום בקריות? מחפשים את בעל המקצוע המתאים או החברה המושלמת לתכנון, ביצוע והתקנת המוצר אצלכם בבית

עבודות אלומיניום בשוהם

  מעוניינים בביצוע עבודות אלומיניום בשוהם? מחפשים את בעל המקצוע המתאים או החברה המושלמת לתכנון, ביצוע והתקנת המוצר אצלכם בבית

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!