כאשר מתקינים חלון אלומיניום, יש לעקוב אחר מספר צעדים, על מנת שהחלון יתפקד כראוי. זוהי אינה עבודה למתחילים, מומלץ שתהיה לכם הבנה בסיסית בנגרות, לדוגמא: כיצד מודדים עם מטר או עם סרט מדידה, מה זה טריז וכיצד עושים בו שימוש, השפעתם של משקלים על חומרים שונים וכו'. מומלץ לשכור את שירותיו של בעל מקצוע איכותי, אשר יבצע את ההתקנה על הצד הטוב ביותר. חלונות אלומיניום הם חלונות נפוצים ובעלי יתרונות רבים, עליהם תקראו במדריך, יחד עם עלויות, סוגים וכמובן טיפים להתקנת החלון.

באילו גורמים יש להתחשב בעת החלפת חלון?

כאשר אתם מחליפים חלון אלומיניום, ישנם מספר גורמים אשר מומלץ להתחשב בהם:

  1. בטיחות– לחלונות יתרונות רבים ומגוונים, אך ישנן השלכות בטיחותיות אשר חשוב מאוד לתת להן את הדעת. במידה ויש ילדים קטנים בדירה, הסכנה הבטיחותית העיקרית היא כמובן סכנת נפילת הילד, במיוחד אם הנכם מתגוררים בקומה גבוהה. ניתן להתקין סורגים על גבי החלון, אך זהו פתרון מכוער במיוחד. פתרון אטרקטיבי יותר הוא: חלונות קיפ, אשר ניתנים לפתיחה רק בחלקם העליון. ניתן גם לחלק את שטח החלון לשניים: חלק עליון אשר נפתח בחופשיות, בעוד החלק התחתון אינו ניתן לפתיחה.
  2. ביטחון– לחלונות תפקידים רבים, אך הם אינם מיועדים למנוע פריצות. במידה ואתם מתגוררים בקומת קרקע או בבית צמוד קרקע, מומלץ להתקין חלונות בעלי מנעולים איכותיים ומסגרת יציבה. בחדרים מוגנים (ממ"ד), מחייב תקן הבנייה הישראלי התקנה של חלונות הדף – חלונות חזקים וקשיחים במיוחד, אשר נאטמים הרמטית ומותקנת בהם זכוכית משוריינת.
  3. נוחיות גישה וניקוי– בחלונות נעשה שימוש יום-יומי והם זקוקים לניקיון לעתים תכופות. האדריכל והקבלן, אינם מקדישים מחשבה לנוחיות גישת החלונות, למטרות הניקיון, אך חלונות אשר הגישה אליהם קשה ומסובכת, תנועתם מסורבלת ופתיחתם אינה פשוטה, יגרמו לתהליך הניקיון להיות ארוך ומייגע, אשר יגרור עוגמת נפש רבה לדיירים. מומלץ להקדיש תשומת לב לשאלה: כיצד ניתן לנקות את חלקם החיצוני .פרופילים חדישים של חלונות הזזה מאפשרים את פתיחתם כמו חלונות ציר לצורכי ניקוי.
  4. אקלים– באזורים קרים, חשיבות האיטום כנגד חדירת רוח ולבידוד מפני קור, היא רבה. לכן מומלץ לבחור חלונות בעלי יכולת אטימה גבוהה, אשר מותקנת בהם זכוכית דו-שכבתית (נקראת גם "בידודית").זכוכית בידודית מפחיתה בשיעור ניכר את הוצאות החימום בחורף והקירור בקיץ.
  5. אסתטיקה

החלפת חלונות אלומיניום

חלונות הם פריט עיצובי לכל דבר, אשר משפיע על עיצוב החלל כולו, בין אם פנימי או חיצוני. חלונות גדולים לרוב יפים יותר מאשר חלונות קטנים, אך השפעתם האקלימית על החדר גדולה יותר. בחלונות קטנים עדיף להשתמש בפרופילים דקים ככל האפשר, על מנת למנוע "עומס" ויזואלי של פסי מתכת. מומלץ לשקול שימוש בפרופילים אשר חלקם הפנימי מצופה עץ, פרופילים אלו ישוו לחלון מראה יוקרתי יותר ובנוסף, ימנעו את תופעת הרטיבות כתוצאה מהתעבות. חלונות אלומיניום מוצעים במבחר גדול של צבעים וטקסטורות, אשר ניתן לשלבם בטעם רב בעיצובו הייחודי של החדר.

  1. מחיר

תהליך התקנת הוא אינו עסק זול, במיוחד אם מדובר בחלונות איכותיים. במידה והמחיר מרתיע אתכם, נסו לחלק את ההפרש במחירים במספר השנים הצפוי ( 20-40 שנה) ותיווכחו כי ההשקעה משתלמת וכדאית. חלונות איכותיים הם מוצר אשר עתיד לשרת אותנו שנים ולספק לנו נוחיות והנאה, לכן מומלץ לרכוש את המשובחים ביותר ולהימנע משלל בעיות עתידיות.

  1. זכוכית

כאשר בוחרים את סגנון הזכוכית, עליכם לקחת בחשבון היכן החלון מתוכנן להיות ממוקם. אם החלון עומד להיות חלון בחדר שירותים, אתם עשויים לרצות חלון אשר מעניק יותר פרטיות, כמו חלון מנוקד או בעל זכוכית מעומעמת. במידה ואתם מחליפים חלון באחד החדרים, אולי תהיו מעוניינים בחלון צבעוני או מקושט. החליטו האם אתם מעוניינים בזיגוג יחיד, כפול או משולש.

מתי צריך להחליף חלון?

לחלונות לרוב, אין חיי מדף מוגדרים, אולם למסגרות מחומרים שונים, נוטות להיות תקופות התבלות שונות. מסגרת הפלסטיק היא המסגרת הזולה ביותר והיא מחזיקה בתקופת חיי המוצר הקצרה ביותר, 25-30 שנים לערך. מסגרות העץ נוטות להחזיק מעמד יותר זמן, אך הן גם יותר יקרות ומסגרות האלומיניום, אמנם יקרות יותר ממסגרות הפלסטיק, אך הן עשויות לשרת אתכם נאמנה גם מעל 40 שנות פעילות.

למה להחליף את החלון?

ישנן מספר סיבות מדוע כדאי להחליף חלון, לפניכם מפורטות הסיבות הנפוצות ביותר:

החלונות נרקבים

סיבה זו תקפה בעיקר לחלונות בעלי מסגרת עץ, אשר עלולים להתבלות ולהרקיב, וכך לאפשר כניסת רוח פרצים ואף גשם, אל תוך הבית. בעוד כתמי ריקבון בודדים ניתנים לתיקון, מיקרים קיצוניים יידרשו החלפת החלון במלואו. על מנת למנוע ריקבון עתידי של החלון החדש, נדרשת תחזוקה מתמדת או בחירת חומר עמיד יותר, כגון אלומיניום.

אתם חשים ברוחות פרצים

חלונות פגומים עלולים לאפשר את כניסתן של רוחות פרצים, זאת עקב מסגרת חלון רופפת, פגומה או עקומה, היוצרת רווחים אשר מאפשרים לרוחות לחדור אל הבית. במידה והנכם חושדים במסגרת פגומה: סיגרו את כל החלונות בבית. הדליקו נר וקרבו את להבתו אל מסגרות החלון השונות בבית, במידה וישנו מעבר של אוויר, להבת הנר תרעד ללא הפסקה באזור הפרוץ והעשן ישנה את כיוונו. ניתן לאטום את החלונות הפגומים עם חומרים ורצועות שונו, אך במידה והתקלה חוזרת על עצמה, מומלץ לשקול את החלפת החלון.

התעבות חלונות כפולי זיגוג

במידה וזיהיתם תהליך התעבות, המתבצע בחלקה הפנימי של הזגוגית הכפולה שלכם, זהו עשוי להיות רמז לכך שחלל האוויר איבד את יכולת האיטום שלו. הדרך הטובה ביותר לפתור בעיה זו, היא להחליף את החלון, אולם, ישנן חברות אשר מציעות שירותי תיקון ללא החלפת החלון.

חיסכון באנרגיה

קיימים חלונות חוסכי אנרגיה חדשנים, אשר מאפשרים לכם להפחית את עלויות האנרגיה ופליטת הפחמן שלכם ועל ידי כך, משפרים את נוחות הבית שלכם. שדרוג החלון, מזיגוג יחיד לזיגוג כפול ואף משולש, זו הדרך הטובה ביותר לחסוך באנרגיה, במיוחד אם אחד החלונות שלכם פגום, משום שההבדל יהיה מורגש משמעותית יותר. בעזרת חלונות אלו, ניתן לחסוך בהוצאות החשמל, עקב יכולת הבידוד המצוינת שלהם, ולחסוך כסף ומשאבים רבים.

רעש מוגזם

במידה והנכם גרים באזור סואן ורועש במיוחד, אתם עשויים לסבול מרעש רב אשר חודר לתוך הבית ומפריע לחיי היום יום שלכם. החלת החלון ושדרוג הזיגוג לכפול או משולש, עשוי לסייע במידה רבה לחסימת הרעש ושיפור איכות החיים שלכם. כמובן שחלון בעל אטימות גבוהה בזכות מסגרת איכותית, יסייע גם הוא להפחית רעשים מוגזמים.

מכירת הנכס

אנשים רבים מחפשים בתים בעלי מסגרות אלומיניום וזיגוג כפול, בזכות יתרונותיהם הרבים. סקר שנערך קבע, כי מרבית קוני הבתים השיבו כי זכוכית כפולה ומסגרת אלומיניום היא יתרון משמועתי, כאשר מחפשים בית. במידה והחלונות שלכם בעלי זיגוג יחיד ומסגרת לא איכותית, מומלץ לשקול את החלפת החלונות, על מנת להעלות את ערך הנכס ולמכור אותו בקלות רבה יותר

 

יצד להתקין חלון אלומיניום?

לפניכם מספר טיפים להתקנת חלון האלומיניום בבית. במידה ואין ברשותכם את הידע והניסיון הדרושים להחלפת חלון בצורה עצמאית, מומלץ לשכור את שירותיו של בעל מקצוע.

סוגי חלונות אלומיניום

חלון אלומיניום עם פתיחת ציר

חלון אלומיניום אשר נפתח פנימה אל תוך הבית, ונע על ציר המותקן בצדו. חלון זה מתאים לפתחים קטנים של עד 80 ס"מ, והיתרון המרכזי שלו הוא האפשרות לנקות את חלקו החיצוני בקלות, עקב הפתיחה לכיוון פנים הבית, אך זהו גם חסרונו- החלון נפתח אל פנים הבית, מגביל את התנועה בו וגוזל מקום חיוני.

חלון אלומיניום עם פתיחת קיפ

חלון אלומיניום בעל ציר תחתון אשר נפתח בשיפוע, ובעל זווית פתיחה מוגבלת. חלון זה מתאים במיוחד לחדרי אמבטיה ושירותים, מפני שהוא מאפשר כניסת אוויר ואור שמש, אך מונע מבטים סקרניים.

חלון אלומיניום עם פתיחת דריי קיפ

חלון אלומיניום בעל שני מצבי פתיחה: חלון הנפתח כציר וחלון עם פתיחת קיפ. דריי קיפ מהווה שילוב של שני סוגי חלונות אלה ומאפשר גם פתיחה בשיפוע וגם פתיחה מלאה על ציר ונותן לכם ליהנות משפע של מקום בבית וניקיון קל.

חלון אלומיניום עם פתיחת הזזה

חלון המורכב משתי יחידות הזזה אשר נעות על מסילה. היתרון העיקרי בחלון אלומיניום עם פתיחת הזזה הוא שאינו גוזל מקום בעת פתיחתו, היות ושתי היחידות זזות במקביל אחת לשנייה ולא נפתחות אל פנים הבית. החיסרון של חלון זה, הוא שאינו ניפתח בצורה מלאה, תמיד כנף אחת תהיה סגורה. חלון זה הוא פשוט לשימוש ומתאים בעיקר לחדרי ילדים.

חלון אלומיניום עם פתיחת הזזה לכיס

חלון זה דומה לצורת ההפעלה של חלון הזזה פשוט, אלא שחלון זה נע על מסילה ונכנס לתוך "כיס" פנימי אשר מובנה בתוך הקיר. יתרונו של חלון אלומיניום אשר מסילתו נכנסת אל תוך כיס פנימי בקיר, הוא ניצול שטח החלון ופתיחה מלאה שלו, אשר מאפשרת קבלת מקסימום אויר ואור שמש. חיסרון בולט של חלון זה הוא הקושי לנקות אותו.

חלון אלומיניום עם פתיחת הרמה

חלון אלומיניום בעל שתי כנפיים, אשר נעות בצורה אנכית מעלה ומטה. חלון זה הוא חסכוני במקום, קל לתפעול ולניקוי, אך לא ניתן לפתוח אותו בצורה מלאה, אלא רק חלקית.

חלון אלומיניום מג'יקליל

חלון זה, הינו חלון בעל מסילה המאפשרת הזזה, אך גם בעל אפשרות להיפתח אל תוך פנים הבית. זהו חלון שקל מאוד לנקות אותו ושאינו גוזל מקום רב- פטנט של חברת קליל.

מהו מחירו של חלון האלומיניום?

מחיר חלונות האלומיניום משתנה בהתאם לסוג הזיגוג אותו בחרתם, סוג החלון וגודלו, הפרופיל והצבע. המחיר התקנת החלונות נע בין 800 ₪ ל- 2,000 ₪ למ"ר, לא כולל פרופיל צבע, אשר עשוי לייקר לכם את העלות ב- 25%.

עלות התקנת החלונות אינה כוללת רק את החלון אלה גם: את ההובלה, החומרים ואת עבודה ההרכבה עצמה. במידה וברצונכם להרכיב את החלונות עצמאית, המחירים נמוכים יותר.

 

האם יש אחריות?

במידה ושכרתם את שירותיו של בעל מקצוע, האחריות אשר תקבלו על חלון האלומיניום לרוב תהיה לשנה ותכלול החלפת חלקים, צבע ועבודה, אך היא אינה כוללת את הזכוכית. במידה והזכוכית נשברה באותו היום שהחלון הותקן, עדיין תאלצו לשלם על החלפתה מכיסכם.

בחירת חלון הוא תהליך שיש לעשות בכובד ראש. לחלונות תפקידים רבים, ביניהם מניעת כניסת רוחות, גשם ולעיתים אף פורצים. החלון אחראי על איטום הבית ועל כניסת אוויר ואור שמש וחשוב לבחור בחלון אשר ישרת אתכם נאמנה לאורך השנים, עם מינימום תקלות. ישנם גורמים רבים שיש להתחשב בהם כשאר בוחרים חלון ויש לא מעט אפשרויות. חלון האלומיניום הוא בעל היתרונות הרבים ביותר, אשר כוללים מינימום תחזוקה ומקסימום אורך חיי מוצר, במחיר שפוי.

המדריך להחלפת חלונות אלומיניום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.