דלתות אלומיניום – המדריך המקיף

אנו מתחייבים למחיר הזול ארץ

אחריות מלאה

עד 35% חיסכון בעלויות העבודה בתקופת הקורונה

שירות מהיום להיום

עבודה עם כל המפעלים המתקדמים בישראל קליל אלובין וארסטל 

התקשרו אלינו לייעוץ ללא עלות וללא התחייבות 

דלתות לבית הן כבר מזמן לא רק פתח לכניסה או יציאה מהבית או מהחדרים. בשנים האחרונות, הדלתות הפכו חלק חשוב בעיצוב הבית, במיוחד לאור העובדה שהן הדבר הראשון שרואים כשמגיעים לבית.

מדריך דלתות אלומיניום

אם אתם חדשים לגמרי בכל הנושא של דלתות אלומיניום, ייתכן מאוד שהתמונה הראשונה שעולה בדמיונכם כשאתם חושבים על דלתות כאלה היא תמונה של דלת מתכת אטומה לחלוטין. בפועל, דלת אלומיניום היא ממש לא דלת שעשויה כל כולה מאלומיניום כמו פלטת אלומיניום שמשמשת כדלת. האלומיניום בדלתות אלומיניום משמש בעיקר כמסגרת הדלת כשבמרכז נהוג להתקין זכוכית כך שבהחלט אפשר להגדיר את הדלתות האלה גם כדלתות זכוכית לכל דבר ועניין. בכל מקרה, מה שמעניין אתכם כעת הוא איך לבחור דלתות אלומיניום לבית החדש או המשופץ שלכם ובדיוק למטרה הזאת הכנו עבורכם את המדריך הבא, אם כי הוא אינו יכול להחליף את חוות דעתו ושיקול דעתו של איש מקצוע שאותו אתם רוצים לצדכם לאורך התהליך כולו, או לכל הפחות לצורך ייעוץ חד פעמי.

מהי דלת אלומיניום?

דלת אלומיניום היא רכיב הדומה מאוד לחלון אלומיניום במובן הזה ששניהם מבוססים על מסגרת אלומיניום ובתוכה כלואה זגוגית. דלתות אלומיניום משמשות בדרך כלל כתחליף לחלק מהקיר בעיקר בבתים פרטיים ובעיקר בכיוונים הפונים לגינה או למרפסת שמש והן כמובן משמשות כדלת כניסה ויציאה מהמרחב הפנימי של הבית החוצה ולהיפך. המשמעות היא שדלת אלומיניום מתאימה בעיקר במצבים בהם אין לכם בעיה של פרטיות ואין לכם שום צורך להסתיר את הנעשה בתוך הבית, שכן דלת אלומיניום מעניקה בסופו של דבר נקודת מבט מתוך הבית החוצה אך גם מחוץ לבית פנימה. אפשרות זו יכולה להתאים מאוד בבתים פרטיים המוקפים גדר או צמחייה והיא יכולה להתאים גם בבתים שלאו דווקא מוקפים אך אין להם בעיה עם החשיפה לכלל. כמו כן, כיום ישנם פתרונות חכמים מאוד של שימוש בזגוגיות כהות שיכולות ליצור מעין מיסוך שלא מאפשר להתבונן פנימה מהחוץ, אך כן מאפשר לאור לחדור פנימה ולשוהים בתוך הבית להביט דרך דלת האלומיניום החוצה.

דלתות אלומיניום -הפיתוח

דלתות אלומיניום הוא פיתוח של העשורים האחרונים אך הוא בא להחליף פתרון שהיה קיים איתנו כבר מאות שנים, הלוא הוא הפתרון של דלת ברזל. בעבר היו עשויות דלתות אלה ממסגרת ברזל בפרופיל דק שנקרא בדרך כלל פרופיל בלגי על שם המתכת הבלגי שזכתה בעבר לתהילה רבה בכל רחבי העולם. דלתות הברזל היו כבדות מאוד, גרמו לדפורמציות של הצירים ושל המסגרת כולה ואף סבלו מחלודה ושחיקה מואצת עד שהגיע האלומיניום וסיפק תחליף מצוין לברזל הכבד והרגיש לפגעי הטבע.

מהם הסוגים השונים של דלתות אלומיניום?

ככלל, קשה לחלק את כלל דגמי האלומיניום לסוגים שונים למעט על פי עובי הפרופיל שלהם. דלת אלומיניום סטנדרטית תגיע בדרך כלל על פרופיל עבה בגימור בסיסי מאוד, בדומה לפרופיל ממנו עשויים חלונות אלומיניום המתקבלים בדירה חדשה מהקבלן. לעומתה דלת אלומיניום בלגית תהיה מבוססת על פרופיל דק ומעוצב שמעניק לדלת מראה מעודן יותר. ישנם גם פרופילים עבים במיוחד המיועדים לעיצוב תעשייתי אך השימוש בהם הוא נדיר ועוד יותר נדיר במרחב הביתי הפרטי. בהיבט זה, את פרופילי האלומיניום נהוג לחלק לשלושה סוגים מרכזיים הכוללים את פרופיל 1700 שמשמש כפרופיל מרכזי בייצור חלונות אלומיניום אך כמעט ואינו רלוונטי בתחום הדלתות, פרופיל 7300 שמשמש כפרופיל בלגי לדלתות אלומיניום הפועלות בשיטת ההזזה, וכן פרופיל 4300 שמתאים מאוד לייצור דלתות אלומיניום בשיטת פתיחת הציר.

מעבר לכך ניתן לחלק את הדלתות לסוגים רבים נוספים על פי פרמטרים סובייקטיביים לחלוטין כמו דלתות המבוססות על דגמי מדף לעומת דלתות בהתאמה אישית אותן מייצרים במיוחד על פי דרישות הלקוח. ניתן לחלק את הדלתות גם על פי סגנון העיצוב שלהן כשלרוב משמשות דלתות אלומיניום בעיצוב דירות בסגנון מודרני אך יכולות לשמש גם כמרכיב מפתח בסגנון העיצוב הכפרי. כמו כן, בחנויות שונות המוכרות דלתות אלומיניום תוכלו למצוא סוגים רבים נוספים של דלתות על פי חלוקה פרטית שמבצעת החנות בין הדגמים שהיא מציעה, אך בסך הכל לא מדובר על חלוקה ענפית המוכרת בכל ענף האלומיניום.

למה אלומיניום ולא מתכת אחרת?

אם אתם מחפשים דלתות אלומיניום לבית, ייתכן מאוד שהוצע לכם לא פעם ולא פעמיים לבחור בסוג אחר של מתכת. סוג אחר כזה יכול להיות ברזל והוא יכול להיות גם נירוסטה והשאלה הנשאלת היא מדוע דווקא אלומיניום ולא דלת ברזל או דלת נירוסטה ועל השאלה הזאת נענה ממש כאן ועכשיו.

לכל מתכת יש את המאפיינים שלה ולכל מתכת יש את היישומים המתאימים לה ביותר. אף אחד לא יחשוב לייצר טנק מאלומיניום ואף אחד לא יחשוב לייצר מטבח תעשייתי שלם מאלומיניום. הנירוסטה היא מתכת שהיתרון הגדול שלה הוא עמידותה בפני מים ולחות. יחד עם זאת, מבחינת חוזק מבני לא מדובר במתכת חזקה במיוחד. הברזל, לעומת זאת, היא מתכת מאוד חזקה אבל גם מאוד רגישה למים ולחות. בהיבט הזה, מהווה האלומיניום מתכת שבה באים לידי ביטוי שני היתרונות המרכזיים תוך שמירה על חוזק מבני שאולי אינו מספיק לייצור טנק כאמור, אבל מספיק בהחלט לייצור דלתות אלומיניום. האלומיניום עמיד מאוד בפגעי מזג האוויר, בקרינת שמש ישירה, בקור חריג, בחום, בגשם, בתנאי לחות קבועה וכן הלאה והוא מספיק יציב ובעל  חוזק מבני מספיק בכדי לשמור על מבנה הדלת ללא דפורמציות לאורך זמן.

שילוב דלתות אלומיניום עם ברזל

בנוסף לכך, הברזל, שאכן שימש בעבר כחומר הגלם המרכזי לייצור דלתות עם זגוגיות, היא מתכת מאוד כבדה. בייצור של דלת ברזל, כמות הברזל הרבה המשמשת לייצור הדלת יוצרת עומס משקל יוצא דופן על הצירים באופן שגורם לדפורמציות של הצירים ובהמשך לכך לפגיעה אסתטית וקושי לפתוח ולסגור את הדלתות.

אבל אלו הן לא הסיבות היחידות לבחירה באלומיניום כמתכת המתאימה ביותר לייצור דלתות זכוכית לבית. אלומיניום הוא חומר גלם שקל מאוד לעבד וקל מאוד ליצור איתו מגוון רחב של תצורות, מרקמים וגוונים בכל סגנון עיצוב ובכל טעם. המשמעות היא שבאמצעות פרופילי אלומיניום ניתן להעניק ללקוח חופש מלא בבחירת העיצוב המתאים לו ביותר, הן באמצעות דגמי מדף שיוצרו מראש והן באמצעות דלתות אלומיניום בהתאמה אישית על פי דרישות הלקוח. בניגוד לדלת ברזל או נירוסטה, בהזמנה של דלתות אלומיניום תוכלו להגדיר במדויק כל אלמנט עיצובי שתרצו לשלב בדלת, החל מהפרופורציות ומידות הדלת ועד מרקם הדלת והרזולוציה שלו.

אז מה חשוב לדעת על דלתות אלומיניום לפני שמזמינים?

כאמור, דלתות אלומיניום מורכבות בפועל משני מרכיבי מפתח הכוללים את מסגרת האלומיניום מחד ואת הזגוגיות מאידך. מאחר ומדובר בדלת חלונות ותריסיםמוארכת, ברובם המכריע של המקרים ישולב לפחות פרופיל אחד נוסף באמצע גובה הדלת על מנת לאפשר חלוקה של גובה הדלת לשני חלקים לצורך שימוש בשתי זגוגיות נפרדות שיהיו יחד חזקות יותר מאשר זגוגית אחת ארוכה שנמתחת לכל גובה הדלת. מעבר לתצורה הבסיסית הזאת, ניתן לשלב פרופילים נוספים בכל שטח הפנים של הדלת על מנת להשיג אפקטים עיצוביים שונים ומגוונים, ובכלל זה עיצוב בלגי קלאסי של כוורת ריבועים על כל שטח הפנים של הדלת, או ריבועים ומלבנים בתצורות ופרישות שונות על גבי שטח הדלת.

זגגות דלתות אלומיניום

מבחינת זגוגיות, יש באפשרותכם לשלב כמה סוגים של זגוגיות, החל מהזגוגית הפשוטה הסטנדרטית בעובי 5 מ"מ, אם כי כיום כבר לא עושים בה שימוש כזגוגית העומדת בפני עצמה, וזאת בעקבות שבירותה הרבה וחוסר היכולת שלה לבודד רעשים וטמפרטורה. שני הסוגים היותר רלוונטיים עבורכם בהזמנת דלתות אלומיניום הם זגוגית הטריפלקס והבידודית. הטריפלקס היא למעשה זגוגית בעלת שלוש שכבות: שתי זגוגיות פרוטות סטנדרטיות בעובי 5 מ"מ כל אחת וביניהן יריעת פולימר שמחברת אותן ויוצרת בידוד רעש וטמפרטורה. יריעה זו גם מעניקה לזגוגיות חוזק מבני יוצא דופן בדומה לשמשת רכב קדמית שאינה ניתנת לשבירה אלא רק לסדיקה. בידודית היא זגוגית התקנת חלונות אלומיניוםדומה לטריפלקס רק שבמקום שכבת הפולימר מותירים מרווח של אוויר. אוויר זה מספק את הבידוד האקוסטי ובידוד הטמפרטורה הטוב ביותר מבין כלל האפשרויות.

אפשרויות נוספות שעומדות לרשותכם כוללות את הזכוכית המחוסמת שהיא זכוכית המיוצרת בטמפרטורה גבוהה הרבה יותר מזו שבה מייצרים זכוכית רגילה. שיטת ייצור זו מעניקה לזכוכית חוזק מבני יוצא דופן שהופך אותה לזכוכית חסינה למכות ואפילו לירי. מן הסתם, לא כל אחד זקוק לזכוכית כזאת לבטח לאור מחירה הגבוה, אך אם זה מה שאתם רוצים חשוב שתדעו שגם מודל זה עומד לרשותכם. המודל האחרון שאפשר להמליץ עליו הוא מודל אנטי שמש שהיא למעשה זגוגית בעלת שכבה המסננת את קרני השמש ואף ניתן לשלוט במידת ההצללה שמספקת הזגוגית.

בידוד דלתות אלומיניום

מרכיב חשוב מאוד בכל דלת אלומיניום הוא מרכיב הבידוד והאיטום. בעבר נעשה הבידוד באמצעות מריחת חומר באזורי החיבור בין הזגוגית ובין פרופילי האלומיניום. חומר זה, ואת זה מכיר כל מי שחי פה בסוף המאה שעברה, נוטה להתייבש מאוד מהר בשמש ולהפוך לגופרופיל אלומיניוםשים סדוקים שאין שום דבר ביניהם ובין בידוד או איטום. כיום האיטום מבוסס על מתיחת רצועות גומי בכל נקודת מגע בין הזגוגית ובין פרופיל האלומיניום באופן שמאפשר השגת בידוד מלא של דלת האלומיניום. באפשרותכם להזמין בידוד גומי בגוונים אטומים או בידוד סיליקון אותו ניתן להזמין גם בגוון שקוף שהופך את כל נושא הבידוד למעשה לבלתי נראה.

עיצוב דלתות אלומיניום

מבחינת עיצוב הדלת, ישנם ארבעה כיוונים שאליהם אתם יכולים לקחת את הדלת באמצעות מספר מוקדי עיצוב:

גוון

לגוון הדלת אתם יכולים לבחור כל גוון שעולה בדעתכם אם כי כיום ישנם מספר גוונים שמהווים סטנדרט בענף ויכולים להתאים לכל סגנון עיצוב ובהם חום, בורדו, שחור, אפור כהה ולבן. ככלל, יש באפשרותכם לבחור כל גוון שתרצו בצביעת תתריסים וחלונות מחיריםנור וכן לבצע שילובי גוונים באותה הדלת ממש. יחד עם זאת, רצוי שלא להתפרע עם העניין ולהקפיד על כך שאתם מזמינים את הדלת בעיצוב שעולה בקנה אחד עם עקרונות העיצוב המקצועיים ועם העיצוב הכולל של הבית בו יותקנו הדלתות.

מרקם

מבחינת מרקם, יש באפשרותכם להזמין את פרופילי האלומיניום בכל מרקם שתרצו ובמידות שונות של גסות וגרעון. חלונות ודלתות האלומיניום הסטנדרטיות אותם מקבלים בדירות חדשות מקבלן הן דלתות בעלות מרקם חלק ופשוט. בהזמנת דלת אלומיניום באפשרותכם להזמין פרופיל בלגי דקיק במרקם גס במידות גרעון שונות שמעניקות לפרופיל תחושה מחוספסת קלות או תחושה של גרעון כבד ומשמעותי. מעבר לכך תוכלו להזמין את הפרופילים בעוד שלל מרקמים יצירתיים, גליים או מיושרים בהתאם לטעמכם.

עובי הפרופילים

עובי הפרופילים הוא מרכיב מפתח בעיצוב דלתות אלומיניום ולו ההשפעה המשמעותית ביותר על מראה הדלת. כיום נע עובי הפרופילים בין עובי סטנדרטי המתקבל בדלתות אלומיניום המסופקות על ידי קבלן ובין עובי בלגי שנחשב לעובי דקיק ודקורטיבי. מרבית הזמנות דלתות האלומיניום מעבר לסטנדרט מבוססות על הפרופיל הבלגי שמעניק לדלת מראה מעודן ומעוצב.

פרישת פרופילים

מרכיב מפתח נוסף בעיצוב הדלת הוא האופן בו פורשים את הפרופילים על פני השטח של הדלת. את המסגרת תוחמת למעשה מסגרת אלומיניום ובתוכה ניתן לייצר מגוון רחב של תצורות בשלל פרופורציות ומידות, באמצעות פרישה של פרופילים לאורכה ולרוחבה של הדלת. יכולת זו של פרישת הפרופילים בשלל תצורות ומנחים היא מרכיב מפתח במיוחד בסגנון העיצוב המודרני המבוסס על קווים ישרים ופשוטים.

בחירת דלתות אלומיניום לבית

אחרי שמסרנו לכם את כל המידע לו אתם זקוקים לפחות בכדי לצאת לדרך, חשוב להבהיר את הדבר הבא: בבחירת דלתות אלומיניום לבית חשוב מאוד שתעשו את הדברים בליווי של איש מקצוע. ליווי זה יכול להיות ליווי צמוד לאורך כל תהליך החיפוש והבחירה והוא יכול להיות ברמה של ייעוץ חד פעמי, אבל אתם רוצים בכל מקרה לקבל פרספקטיבה של איש מקצוע על כל הרעיונות שעולים בראשכם. בהתאם לכך, את איש המקצוע אתם רוצים לפגוש לפחות פעם אחת כשאתם יוצאים לדרך החיפוש והבחירה ופעם אחת לפני שאתם מקבלים את ההחלטה ומבצעים את ההזמנה. כך תוכלו להבטיח לעצמכם שלא תבצעו הזמנה של דלתות שאולי מתאימות למצב הרוח הרגעי בו אתם שרויים היום, אבל לאורך זמן יגרמו לכם לעוגמת נפש על בחירה שגויה.

כמו כן, ישנה חשיבות רבה למקום בו אתם מזמינים את דלתות האלומיניום. בהזמנת דלתות במה שנקרא רשתות שיווק של ריהוט לבית, אתם למעשה פונים לגורם מקצועי שמתמחה במוצרי מדף בלבד. אם תרצו שינויים נקודתיים או התאמה אישית של הדגמים השונים להעדפות שלכם, עליכם לדעת שכל שינוי כזה מבוצע על ידי גורמים שלישיים שעובדים יחד עם אותן רשתות שיווק. המשמעות היא שאם אתם מעוניינים בדלתות אלומיניום איכותיות, בעיצוב שמתאים בדיוק לטעמכם ועם יכולת להתאים לעצמכם את הדלת מבחינת גוון, מרקם, עובי הפרופיל, פרישת הפרופילים וסוג הזגוגית, כדאי לפנות לגורם מקצועי פרטי שיודע לשבת איתכם, לשמוע אתכם, להכווין אתכם ואפילו לייעץ לכם. זהו הגורם המקצועי שגם ידע לייצר עבורכם את הדלת בדיוק כפי שאתם מדמיינים אותה.

ביצוע הזמנה של דלתות אלומיניום ממקום של בטחון

ולבסוף, אפרופו דמיון, כאשר אתם ניגשים לשלב ההזמנה חשוב מאוד שלא תבססו שום חלק של ההזמנה על הדמיון. בשלב הזה ראוי שיהיה בידיכם שרטוט של הדלת אותה אתם רוצים להזמין ושהשרטוט הזה יהיה מאוד מדויק מבחינת מידות הדלת, הפרופורציות, עובי הפרופילים והפרישה שלהם. זה לא חייב להיות שרטוט מקצועי אבל זה חייב להיות לפחות ברמה של סקיצה עם ציון כל הפרטים עבור כל פרופיל. הסיבה לכך היא שלאורך תהליך ההזמנה יתכן שיופעלו עליכם כוחות שונים, בין בתום לב ובין בזדון, כוחות שיגרמו לכם לקבל החלטות חפוזות ללא חשיבה מעמיקה. מזה בדיוק אתם רוצים להימנע והדרך להימנע מכך היא באמצעות הגדרה מדויקת של מה שאתם צריכים ומה שאתם רוצים באמצעות שרטוט הדברים.

כאמור, איש מקצוע יכול לסייע לכם גם בשלב הזה. אם אתם מזמינים את הדלת במסגרת שיפוץ יסודי של הבית, תוכלו להיעזר באדריכל או במעצב הפנים שאחראי על השיפוץ כולו. אם אתם מזמינים את הדלתות בלי שום קשר לשיפוץ כלשהו, כדאי להתייעץ עם איש מקצוע כזה לפחות פעמיים בתחילת הפרויקט ולפני הזמנת הדלתות בפועל.

דלתות אלומיניום – המדריך המקיף

דלת הכניסה לבית יכולה לומר הרבה על האופי שלכם, הטעם שלכם ואפילו להשפיע על מצב הרוח שלכם כשאתם נכנסים הביתה.עלות חלון

אבל דלתות אלומיניום משמשות לא רק לכניסה לבית אלא גם כדלתות פנים, כחלק מהעיצוב הכולל של הבית.

קבלו מדריך שינחה אתכם כיצד לבחור דלתות אלומיניום שיעזרו לכם להגשים את החלום.

דלתות אלומיניום – דלתות כניסה מעוצבות

השימוש בדלתות אלומיניום לכניסה נותן לכם את כל היתרונות של הברזל והעץ, יחד עם היתרונות הייחודיים של האלומיניום. מאחר ודלת הכניסה היא הדבר הראשון שרואים, השקיעו בעיצוב שלה ותנו לה להבליט את הטעם והסגנון הייחודיים לכם. רצוי להתאים אותה למבנה הבית וגם לדלתות הפנים כדי ליצור זרימה בעיצוב הבית.

דלתות אלומיניום – להכניס את הדלת הביתה

את דלתות הפנים ניתן לעצב באופן שייתן סגנון ייחודי לכל חדר או בסגנון אחיד לכל הבית, תוך שילוב חומרים שונים כמו עץ, זכוכית או ברזל כדי לתת לדלת מראה מיוחד. אפשר לנצל אותן כדי לשחק בחוכמה בחלל הפנימי של הבית וליצור הפרדה בין החדרים בבית תוך שמירה על התחושה של מרחב גדול ופתוח. מומלץ להתייעץ עם קבלן האלומיניום שלכם, או כל איש מקצוע בתחום, כדי לעשות זאת בצורה נכונה.

דלתות אלומיניום – לאמבטיה ולמקלחת

מאחר ואלומיניום הוא מתכת שאינה מחלידה בתנאים של קור ולחות, היא החומר האידיאלי לדלת עבור חדרי אמבטיה ומקלחונים. המגוון הגדול מבחינת אופן הפתיחה של הדלתות וסוג הזכוכית המשולבת בהן מאפשר לכם לבחור דלתות שמתאימות לגודל חדר האמבטיה שלכם. גם כאן ניתן לגוון או לשמור על סגנון אחיד, במידה ויש לכם יותר מחדר אמבטיה אחד.

דלתות אלומיניום – דלת לכל גיל

עבור חדרי ילדים מומלץ לבחור דלתות אלומיניום המיוצרות על ידי קבלן אלומיניום  שהחיפוי שלהן ניתן להחלפה בקלות. באופן כזה, כאשר הילדים שלכם קטנים, החיפוי יעזור לכם לשמור על הדלת מפני טביעות ידיים, ציורים וכתמי אוכל. וכאשר הילדים שלכם יתבגרו והטעם שלהם בעיצוב ישתנה, יהיה לכם קל להחליף פשוט את חיפוי הדלת מבלי שתצטרכו להחליף את כל הדלת.

דלתות אלומיניום – פרטיות להורים

כשאתם בוחרים דלת לחדר השינה שלכם, השיקולים שלכם צריכים להיות מותאמים לצרכים שלכם כהורים וכזוג. כדי לשמור על הפרטיות שלכם וודאו שהדלת אינה שקופה מבחוץ ושניתן לנעול אותה, כי לא כל דלתות הפנים מגיעות עם נעילה. את הדלת מומלץ לצבוע בצבעים בהירים שיתנו לחדר אווירה רגועה וינעימו את השהות בחדר.

דלתות אלומיניום – מציאת הדלת המושלמת בשלושה שלבים

השלב הראשון הוא להכין רשימה של כל הדלתות שאתם רוצים לכלול בבית, המטרה שלהן וגודל הפתחים. לאחר מכן, דמיינו איך הייתם רוצים שהבית שלכם ייראה והחליטו על הסגנון העיצובי שאתם רוצים לבית, תוך התחשבות בתקציב שלכם ובמבנה הבית. לבסוף, החליטו אם תרצו לשלב חומרים נוספים בדלתות, כגון עץ או זכוכית, בכפוף לתקציב שלכם. רבים בוחרים באלומיניום בלגי בתור חומר עיצובי שמאפשר יצירה של חללים בעלי חן רב, השגת רושם חיצוני ופנימי והעלאה של ערך הדירה או הבית. דלתות אלומיניום בלגי הן בעלות יתרונות רבים ואפשר לבצע אין סוף של עיצובים בכל גודל או סגנון. לדוגמא, ניתן לבצע דלתות אלומיניום בסגנון מודרני או עתיק כך שהן יתאימו לחלל באופן מושלם. האלומיניום הוא קל מאוד לעיצוב ואפשר גם לצבוע אותו בכל צבע או גוון כך שההתאמה שלו תהיה מקסימלית.

דלתות אלומיניום בלגי בסגנון אישי

טאץ' אישי הוא אחד הגורמים שהפכו את החומר למבוקש מאוד בקרב מעצבים, דיירים ובעלי עסקים שחיפשו פתרון יצירתי. האפשרות להיות מיוחדים ואינדיבידואליים היא גורם חשוב מאוד כיום, ולכן מומלץ לברר בנוגע להתקנת דלתות אלומיניום בלגי. במקרים של שיפוץ יסודי או מקומי ניתן לבצע החלפה של הדלתות וזאת בהתאם להיקף של העבודה. אם מדובר על שיפוץ בהיקף לא גדול אז אפשר לשפץ פריטים כמו דלתות וחלונות או מסגרות שנמצאות במקום.

דלתות אלומיניום בלגי -מה עוד ניתן לעשות

חלונות אלומיניום ומוצרי אלומיניום יכול לשמש גם לדברים נוספים כגון בניית פרגולות מרשימות, חניות לרכב, חממות ועוד. מה שיפה בבחירה באלומיניום הוא החופש לבחור בצורה, סגנון, מידה, צבע וגם אביזרים שונים שיהוו את האופי של המבנה המתוכנן. המגוון הרחב שטמון בשימוש באלומיניום בלגי יתרום לרמת עיצוב גבוהה מבלי תוותר על בטיחות של המשתמשים.

כל פריט אלומיניום, דוגמת דלתות אלומיניום בלגי, מצויד בפתרונות בטיחותיים כך שאין צורך לוותר על רמת הבטיחות שלכם. חשוב לציין שהגימור שניתן להגיע אליהם הוא מושלם ועל כן הבחירה באלומיניום בלגי היא המשתלמת ביותר. גם התחזוקה של אלומיניום מסוג זה היא קלה במיוחד ואורך החיים שלו ממושך. הוא עמיד בתנאי מזג אוויר קשים, גשם, קרינת שמש, חום ורוחות. ניתן להתקין אלומיניום בלגי בצורות פתיחה שונים ואפשר גם להתקין רשת הגנה מפני חרקים, בידוד טוב שיביא לחיסכון באנרגיה רבה. חסימת רעשים גם היא חלק מיתרונות של האלומיניום הבלגי.

החלונות הם חלק ניכר וחשוב בכל בניה חדשה או שיפוץ גדול שאנו מבצעים בבית. התכנון והביצוע של החלונות חייב להתבצע על ידי בעלי מקצוע בתחום שכן החלונות הינם החוליה שמקשרת בין פנים הבית למה שמתרחש מחוצה לו. דרך החלונות נכנס לבית אור, אוויר והוא משמש לבית בתור מסגרת שמייפה אותו. העיצוב של החלונות מספק את האווירה הנדרשת וגם מאפיינת את הבית מבחינה חיצונית יחסית למקום המגורים שלנו.

אלומיניום בלגי איכותי

השיפוץ של הבית כולל הרבה שלבים כמו למשל החלפת תשתיות, שינוי ריצוף, החלפה של המטבח וחלוקה של החלל לחללים קטנים יותר. לאחר שסיימנו עם כל השלבים הרציניים יהיה עלינו לדאוג לנושא החלונות. בעבר לא היה מגוון רחב של חלונות וניתן היה לבחור בין כמה סוגים בודדים של חלונות. כיום ניתן לבחור מתוך מגוון של חלונות ודגמים שונים כמו למשל חלון אלומיניום בלגי.

מה זה אלומיניום בלגי

מדובר על אחד הדגמים היותר מוכרים שקיימים כיום ורבים בוחרים בו בגלל סיבות שונות. ראשית אפשר לעצב אותו בקלות רבה והוא מרשים מאוד כך שהוא מתאים גם לבתים פרטיים וגם למוסדות ציבוריים או משרדים. בנוסף הוא לא יקר במיוחד אך עם זאת דומה מאוד לברזל כך שניתן להשיג אוויר מכובדת מבלי להוציא כסף רב.

במקור היה מדובר על פרופיל ברזל שהיה כבד מאוד, דרש תחזוקה רבה והיה יקר בהרבה. כיום אפשר לייצר אלומיניום בלגי שנראה בדיוק כמו ברזל ולא נופל ממנו במאומה. מומלץ לבחור באלומיניום בלגי למפתחים גדולים אשר בהם חלון סטנדרטי יראה פחות מרשים או יוקרתי. העיצובים הם רבים מאוד שכן מדובר על חומר גמיש וניתן לעצב אותו בקלות רבה. את העיצוב יש לבחור על פי הצרכים האישיים שלנו ועל פי נטעם האישי. הפרופיל של חלון בלגי הוא צר יחסית ועל כן אפשר ליצור באמצעותו כל מיני עיצובים וחלוקות שונות בחלונות השונים.

בכל בית או משרד קיימות דלתות שונות בין החללים וכמובן בכניסה למקום. תפקידה של הדלת הוא חשוב מאוד והיא מאפשרת לשמור על פרטיות, להתגבר על רעשים שונים וגם לבודד מפני חום וקור. דלת אלומיניום היא אחת הבחירות היותר טובות ואיכותיות, היא בעלת מראה מבריק ומתכתי וניתן לייצר אותה במגוון רחב מאוד של גדלים ועיצובים שונים. דלתות אלומיניום יחזיקו מעמד זמן רב ולא יזדקקו לתחזוקה כל שהיא, הן יפות ודקורטיביות וקל להתקין אותן בכל חלל אם בתור הדלת פנימית או חיצונית.

על פרופיל אלומיניום

ניתן ליצור מראה של דלת ברזל ועל כן אין צורך להסתפק בפרופיל בלגי שבכל מקרה יחליד לאחר תקופה קצרה. פרופיל  אלומיניום דמוי בלגי יעשה את העבודה טוב יותר ולא יתבלה לאורך תקופה ארוכה. עיצוב חדיש ימשוך את העין של לקוחות ויהווה גורם עיצובי בכל בית ואפשר גם לשלב את התקנת הדלתות עם חלונות ואפקטים מיוחדים. כך ניתן לעזוב מאחור את הדלתות הישנות והחורקות ולהצטייד בדור העתיד של הדלתות שמאפשרות לנו ליהנות מהן בתור רהיט לכל דבר.

דלת מאלומיניום – מה חדש בתחום

דלת מאלומיניום המיוצרת על ידי קבלן אלומיניום  הינה קלת משקל וכאמור לא מחלידה לעולם, בנוסף היא גם גורם עיצובי שיכול להשלים את הקו העיצובי של כל חלל אם מדובר על בית פרטי, דירה או משרד. בניגוד למה שרבים נוטים לחשוב, לדלת אלומיניום אין מראה מתכתי ולאחר ההתקנה שלה יהיה קשה מאוד להבחין שמדובר על אלומיניום. ניתן גם לעצב את הדלת בשילוב של חומרים אחרים כמו למשל שילוב של אלומיניום ועץ, זכוכית ועוד.

במידת הצורך אפשר לתכנן דלת מאלומיניום שתהיה בעלת בידוד אקוסטי כך שהיא תמנע חדירה או יציאה של רעש אל מחוץ לחלל. גם ההתקנה של דלת מסוג זה היא פשוטה למדי ומהירה בהשוואה לדלתות אשר עשויות מחומרים אחרים. קל להגיע לרמות גימור גבוהות מאוד ולשפר את מראה הבית או המשרד. דלת אלומיניום תיפתח באופן שקט וקל ולא תזדקק לכל סוג של תחזוקה.

גם במהלך שיפוץ

לעיתים אנו מחליטים לבצע שיפוץ בבית על מנת לשוות לו מראה חדש ומרשים יותר. מומלץ במהלך שיפוץ מסוג זה להחליף גם את הדלתות הישנות והכבדות שבוודאי כבר התחילו להתבלות ולחרוק. קל להתאים דלת אלומיניום לכל סוג של פתח וניתן להתאים את הדלת לכל מטרה שלשמה החלל. לדוגמא אם מדובר על חנות כלבו גדולה אז אפשר להתקין דלת מאלומיניום בשילוב של זכוכית בעלת מנגנון פתיחה אוטומטי.

מאידך אם מדובר למשל במעבדה שמחייבת את סגירת הדלתות כל העת ניתן להתקין דלתות אלומיניום שנפתחות באופן אוטומטי או דלת כנף בעלת מחזיר חזק שיוודא סגירה אטומה ובטוחה. ישנן דלתות אלומיניום בעלות שתי כנפיים או בהזזה, דלת משולבת בזכוכית וגם דלתות בעלות חיבור ישיר את קו טלפון שניתן לפתוח אותה מרחוק.

להוריד את העלויות

התקנת דלת אלומיניום עשויה להוריד את העלויות של השיפוץ שלכם שכן היא זולה יותר ולא מצריכה יותר מידי עבודת התקנה. ניתן כמובן לפרק את הדלתות הישנות ולשלוח אותן לצביעה ושיפוץ אך מדובר על תהליך יקר יותר ולא כדאי. צביעת דלת מחדש עשויה לעלות לכם יותר מהתקנה של דלת מאלומיניום חדשה ופרקטית ובנוסף מדובר על חיסכון בשינוע של דלתות הלוך ושוב מה שכרוך בעוד זמן וכסף. אין צורך לשבור קירות ולעיתים כל מה שדרוש הוא החלפה של הדלתות כך שהמקום יראה הרבה יותר מרשים ומזמין. גם כניסה לבית או עסק חדש, ועומד לרשותכם חלל גדול שתורש חלוקה ותכנון מאפשרים לכם להתקין דלתות אלומיניום שיהפכו את המקום לפרקטי ביותר. זכוכית שקופה או דלת אטומה, כל אחד יכול להזמין דלת על פי הצרכים האישיים שלו. וניתן לבחור בצבעים שונים ואפילו לעצב את הדלתות על פי הלוגו של החברה שלכם.

מתי כדאי לפנות

על מנת שתהליך ההתקנה יהיה מהיר ויעיל מומלץ לפנות לחברת הדלתות ברגע שהחלטתם לבצע את השינוי. חברה מקצועית תלווה אתכם לאורך כל התהליך ותסייע לכם למצוא את הדלת המתאימה במסגרת התקציב שלכם מבלי להתפשר על האיכות של חומרי הגלם או העבודה. בסופו של דבר בדלת אמורה לשרת אלכם לאורך שנים ארוכות ועל כן לא כדאי להתפשר על המקצועיות.

מאיפה הגיע החלון הבלגי

חלונות בלגיים הומצא באירופה לפני כמה מאות שנים והוא בהחלט מושך את העין ויוצר עניין רב בכל מקום שבו הוא מותקן. אדריכלים רבים נהנים לעבוד אתו ועל כן הוא גם פופולארי במקומות רבים. כל מי שמתעניין בנושא חלונות יבין שמה שמגדיר את הסוג של החלון הוא הפרופיל ממנו הוא עשוי. קיימים פרופילים מסוגים שונים כמו למשל פרופיל לבן פשוט, פרופיל עץ, פרופיל מברזל, פרופיל של עץ משולב עם אלומיניום ועוד. הפרופיל הבלגי היה במקור מברזל אך גם האלומיניום הפך למאוד מבוקש בקרב קבלנים וצרכנים רבים.

המחיר של פרופיל בלגי הוא נמוך יותר מאשר פרופיל בלגי מקורי מברזל שכן הייצור שלו הוא פשוט יותר ומתבצע במסות גדולות בניגוד לברזל שמיוצר באופן פרטני. למעשה קיימים חסרונות רבים בפרופיל בלגי מברזל ולאחר ההתקנה שלהם יהיה עלינו לדאוג גם לתחזוקה יקרה ולא פשוטה שכן הברזל הוא בעל נטייה להחליד ולהתפורר. גם פרופיל העץ מביא אתו בעיות שונות והוא לא תמיד יאטום את הפתחים כמו שצריך וכמובן שיהיה רגיש ללחות ומים.

אז באיזה חלון כדאי לבחור?

כאמור הבחירה היא על פי הצרכים של הלקוח, אך אם אתם מחפשים עיצוב מרשים במחיר לא יקר מידי תוכלו לפנות אל בעל מקצוע בתחום עבודות האלומיניום ולבקש התקנה של פרופיל אלומיניום בלגי. אם מדובר על בית שנמצא בבניה אז כדאי לפנות כבר בשלבי התכנון כך שניתן יהיה להתאים את הפרופיל לפתחים של החלונות ברחבי הבית החדש שלכם.

איך מתכננים אלומיניום בלגי

את התכנון של הפרופילים ניתן לתכנן על ידי שימוש במערכת ממוחשבת ייעודית שמיועדת לעבודות בחומר זה וזאת בכדי לספק מוצרים מעולים בעלי עיצוב מודרני.  מוצרים יוקרתיים ואיכותיים יתאימו לכל בית או משרד שיבקש לשדרג את המראה החיצוני והפנימי של החללים. קהל הלקוחות של דלתות אלומיניום בלגי הוא מעורב וישנם רבים מאוד שפונים לתחום זה ומבקשים להתקין דלתות מסוג זה. ניתן לקלוע לכל סגנון וטעם וזו אחת הסיבות היותר טובות לברר לגבי נושא זה, להגיע את אולמות התצוגה ולהתייעץ עם בעלי מקצוע בתחום. האספקה וההתקנה הם מהירים וגם טווח המחירים הינו נוח למדי. החומר גם עמיד בפני שריפות, רעידות אדמה והוא ידידותי לסביבה כך שלא נגרם כל סוג של זיהום.

דלתות אלומיניום – טיפ קטן לסיום

אחרי שהשקעתם זמן וכסף בדלתות האלומיניום, ודאי תרצו לשמור עליהן לאורך זמן. נכון שדלתות אלומיניום אינן דורשות תחזוקה גבוהה, אבל לא יזיק להעביר עליהן ועל הידיות מגבון לח או מטלית רכה ולחה מדי פעם, ללא שימוש בחומרי ניקוי פעילים או כאלה המכילים אלכוהול. בנוסף, שימון צירי הדלת מומלץ אחת לחצי שנה, ללא שימון הצילינדר, ובכל מקרה לפי הוראות היצרן וקבלן האלומיניום.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
מנעול לדלת הזזה
מנעול לדלת הזזה

בחירת מנעול לדלת הזזה היא ברוב המקרים תהיה במחשבה על נוחות ועיצוב. בדרך כלל, דלתות הזזה לא משמשות אותנו לחללים

מנעול לדלת הזזה אלומיניום
מנעול לדלת הזזה אלומיניום

יש מגוון אפשרויות למיגון דלתות, גובה המיגון משתנה בהתאם לסוג הדלת ובהתאם לבחירה של הלקוח. היום יש הרבה יותר מודעות

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!