זכוכית בידודית או טריפלקס

אנו מתחייבים למחיר הזול ארץ

אחריות מלאה

עד 35% חיסכון בעלויות העבודה בתקופת הקורונה

שירות מהיום להיום

עבודה עם כל המפעלים המתקדמים בישראל קליל אלובין וארסטל 

התקשרו אלינו לייעוץ ללא עלות וללא התחייבות 

מעוניינים להזמין חלונות או דלתות זכוכית ומתלבטים בין האפשרויות של זכוכית בידודית או טריפלקס? בשורות הבאות נעשה לכם סדר בין האופציות השונות, נסביר לכם בדיוק מה זה אומר זכוכית בידודית ומה זה אומר זכוכית טריפלקס, מהם היתרונות והחסרונות היחסיים של כל אחת מהאפשרויות ומהם השיקולים שאתם רוצים לקחת בחשבון כאשר אתם בוחרים בין שתי האפשרויות.

מה זה זכוכית בידודית ומה זה זכוכית טריפלקס?

בעבר הרחוק, היו חלונות ודלתות זכוכית מיוצרים מלוחות זכוכית יחידים אותם היו מתקינים בתוך מסגרת, בדרך כלל מעץ או ברזל ובהמשך גם מאלומיניום. זכוכית זו הייתה מאוד שבירה ולבטח לא סיפקה אפקט של בידוד תרמי או אקוסטי. היום ומזה שניים שלושה עשורים, מבוססים על דגמי החלונות ודלתות הזכוכית על מערכי זכוכית, קרי שילוב של מספר לוחות זכוכית בפורמטים שונים על מנת להגביר את אפקט העמידות והחוזק המבני ואת אפקט הבידוד האקוסטי והתרמי. מערכים שונים של זכוכית וטכניקות שונות של חיבור בין לוחות הזכוכית מאפשרים ליצור טווח שלם של ערכים שניתן להפיק מהזכוכית, וכל לקוח יכול לבחור את הערכים שסביבם הוא רוצה לתת דגש.

זכוכית בידודית היא זכוכית המבוססת על מערך של שני לוחות זכוכית שביניהם אין דבר פרט לאוויר. מרווח האוויר הזה מהווה שכבת בידוד יעילה מאוד המאפשרת להחליש את העוצמה של גלי קור וגלי קול המתנגשים בזכוכית. האוויר הקר חודר את הזכוכית החיצונית ונכלא בתוך מרווח האוויר לפרק זמן שבמהלכו הוא מתחמם מעט, כך שהזכוכית הפנימית נותרת נעימה וחמימה ומונעת הורדה של טמפרטורת חלל הפנים.

זכוכית טריפלקס היא זכוכית המבוססת על מערך של שני לוחות זכוכית שביניהם מוצבת יריעה פולימרית המחברת בין הלוחות ומעניקה להם חוזק מבני רב. שמשת הרכב הקדמית שלכם למשל, היא זכוכית טריפלקס וגם שבירה שלה לא מאפשרת פיזור של שברי הזכוכית ומקשה מאוד את החדירה דרכה.

אז זכוכית בידודית או טריפלקס?

כעת, אחרי שהסברנו את ההבדלים בין שני הפורמטים, אפשר לגשת לשאלה מה נכון עבורכם. זכוכית טריפלקס נהנית מהיתרון המובהק של חוזק מבני ועמידות מפני עומס, לחץ ומכות המופעלים עליה, אך היא אינה יודעת לספק את רמת הבידוד של זכוכית בידודית. זכוכית בידודית לעומת זאת, יודעת לבודד את חלל הפנים מרעשים ומפערי טמפרטורה, אך אינה חזקה כמו טריפלקס. יחד עם זאת, זכוכית בידודית היא זכוכית מספיק חזקה שכן לוחות הזכוכית שמרכיבים עצמם, עטופים כל אחד בנפרד ביריעה פולימרית משלהם. יחד עם זאת, אם הזכוכית מוצבת במרחב או עם תנאים שמגבירים את ההסתברות לשבירתה, זכוכית טריפלקס היא הפורמט העדיף. אם לא, זכוכית בידודית תהיה כנראה הבחירה הנכונה ביותר עבורכם.

איכות ההרכבה של לוחות הזכוכית

אחרי שאמרנו את זה, זכוכית בידודית או טריפלקס היא לא השאלה היחידה שאתם צריכים לשאול את עצמכם. בהיבט זה, חשוב לוודא גם שמערכי הזכוכית נבנים בצורה אפקטיבית שלוקחת בחשבון את העובי של כל לוח זכוכית, את סוג היריעה הפולימרית בטריפלקס ואת גודל מרווח האוויר בבידודית. כך למשל, שילוב של זכוכית עבה בחוץ עם זכוכית עבה בפנים בפורמט בידודית, יעניק לחלון כושר בידוד רב יותר מאשר מערך המבוסס על שני לוחות זכוכית באותו עובי. מערך שמבוסס על לוחות זכוכית דקיקים של פחות מ 3-4 מ"מ לא יספק את הבידוד הנדרש. כל אלה ופרמטרים נוספים, משפיעים בסופו של דבר על האפקטיביות של הזכוכית כולה ולכן יש לבחון גם אותם לפני שמקבלים החלטה.

מחירון עבודות אלומיניום

מחירון אלומיניוםטווח תחתוןטווח עליון
חלונות אלומיניום מסדרת קליל במחיר למטר700 ש"ח2,100 ש"ח
תריסים חשמליים מאלומינים במחיר למטר140 ש“ח740 ש“ח
מנוע חשמלי לגלילה במחיר לפי טווחי משקל בק"ג750 ש"ח 2,700 ש“ח
תריסים וחלונות הזזה במחיר למטר1,000 ש"ח1,300 ש"ח
תריסי אלומיניום ללא חלונות במחיר למטר400 ש"ח730 ש"ח
דלתות הזזה, פתיחה, ציר והרמוניקה מאלומינום במחיר למטר700 ש"ח2,700 ש"ח
פרגולות מאלומיניום מחומרים שונים ותוספות שונות במחיר למטר80 ש"ח700 ש"ח
מעקות אלומיניום בשילוב זכוכית900 ש"ח1,300 ש"ח
אלמנטים שונים לסגירת חורף לעסקים או סגירת מרפסת מאלומיניום בבנייה קלה במחיר למטר85 ש“ח2,600 ש"ח
ויטרינות אלומיניום בשילוב זכוכית לעסקים במחיר למטר800 ש"ח1,400 ש"ח
מקלחונים מאלומיניום במחיר למטר2,500 ש"ח 2,700 ש"ח
גגונים לכביסה או לחלונות במחיר למטר550 ש"ח650 ש"ח
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
עבודות איטום בחורף

עבודות איטום הוא מונח שעשוי להתייחס לכל מספר טכניקות בנייה המשמשות לטיפול בחלקו החיצוני של המבנה על מנת למנוע נזקי

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!