זכוכית בידודית או טריפלקס

אנו מתחייבים למחיר הזול ארץ

אחריות מלאה

עד 35% חיסכון בעלויות העבודה בתקופת הקורונה

שירות מהיום להיום

עבודה עם כל המפעלים המתקדמים בישראל קליל אלובין וארסטל 

התקשרו אלינו לייעוץ ללא עלות וללא התחייבות 

050-9937407

Skyscrapers buildings construction icons set with cranes isolated sketch vector illustration

מעוניינים להזמין חלונות או דלתות זכוכית ומתלבטים בין האפשרויות של זכוכית בידודית או טריפלקס? בשורות הבאות נעשה לכם סדר בין האופציות השונות, נסביר לכם בדיוק מה זה אומר זכוכית בידודית ומה זה אומר זכוכית טריפלקס, מהם היתרונות והחסרונות היחסיים של כל אחת מהאפשרויות ומהם השיקולים שאתם רוצים לקחת בחשבון כאשר אתם בוחרים בין שתי האפשרויות.

מה זה זכוכית בידודית ומה זה זכוכית טריפלקס?

בעבר הרחוק, היו חלונות ודלתות זכוכית מיוצרים מלוחות זכוכית יחידים אותם היו מתקינים בתוך מסגרת, בדרך כלל מעץ או ברזל ובהמשך גם מאלומיניום. זכוכית זו הייתה מאוד שבירה ולבטח לא סיפקה אפקט של בידוד תרמי או אקוסטי. היום ומזה שניים שלושה עשורים, מבוססים על דגמי החלונות ודלתות הזכוכית על מערכי זכוכית, קרי שילוב של מספר לוחות זכוכית בפורמטים שונים על מנת להגביר את אפקט העמידות והחוזק המבני ואת אפקט הבידוד האקוסטי והתרמי. מערכים שונים של זכוכית וטכניקות שונות של חיבור בין לוחות הזכוכית מאפשרים ליצור טווח שלם של ערכים שניתן להפיק מהזכוכית, וכל לקוח יכול לבחור את הערכים שסביבם הוא רוצה לתת דגש.

זכוכית בידודית היא זכוכית המבוססת על מערך של שני לוחות זכוכית שביניהם אין דבר פרט לאוויר. מרווח האוויר הזה מהווה שכבת בידוד יעילה מאוד המאפשרת להחליש את העוצמה של גלי קור וגלי קול המתנגשים בזכוכית. האוויר הקר חודר את הזכוכית החיצונית ונכלא בתוך מרווח האוויר לפרק זמן שבמהלכו הוא מתחמם מעט, כך שהזכוכית הפנימית נותרת נעימה וחמימה ומונעת הורדה של טמפרטורת חלל הפנים.

זכוכית טריפלקס היא זכוכית המבוססת על מערך של שני לוחות זכוכית שביניהם מוצבת יריעה פולימרית המחברת בין הלוחות ומעניקה להם חוזק מבני רב. שמשת הרכב הקדמית שלכם למשל, היא זכוכית טריפלקס וגם שבירה שלה לא מאפשרת פיזור של שברי הזכוכית ומקשה מאוד את החדירה דרכה.

אז זכוכית בידודית או טריפלקס?

כעת, אחרי שהסברנו את ההבדלים בין שני הפורמטים, אפשר לגשת לשאלה מה נכון עבורכם. זכוכית טריפלקס נהנית מהיתרון המובהק של חוזק מבני ועמידות מפני עומס, לחץ ומכות המופעלים עליה, אך היא אינה יודעת לספק את רמת הבידוד של זכוכית בידודית. זכוכית בידודית לעומת זאת, יודעת לבודד את חלל הפנים מרעשים ומפערי טמפרטורה, אך אינה חזקה כמו טריפלקס. יחד עם זאת, זכוכית בידודית היא זכוכית מספיק חזקה שכן לוחות הזכוכית שמרכיבים עצמם, עטופים כל אחד בנפרד ביריעה פולימרית משלהם. יחד עם זאת, אם הזכוכית מוצבת במרחב או עם תנאים שמגבירים את ההסתברות לשבירתה, זכוכית טריפלקס היא הפורמט העדיף. אם לא, זכוכית בידודית תהיה כנראה הבחירה הנכונה ביותר עבורכם.

איכות ההרכבה של לוחות הזכוכית

אחרי שאמרנו את זה, זכוכית בידודית או טריפלקס היא לא השאלה היחידה שאתם צריכים לשאול את עצמכם. בהיבט זה, חשוב לוודא גם שמערכי הזכוכית נבנים בצורה אפקטיבית שלוקחת בחשבון את העובי של כל לוח זכוכית, את סוג היריעה הפולימרית בטריפלקס ואת גודל מרווח האוויר בבידודית. כך למשל, שילוב של זכוכית עבה בחוץ עם זכוכית עבה בפנים בפורמט בידודית, יעניק לחלון כושר בידוד רב יותר מאשר מערך המבוסס על שני לוחות זכוכית באותו עובי. מערך שמבוסס על לוחות זכוכית דקיקים של פחות מ 3-4 מ"מ לא יספק את הבידוד הנדרש. כל אלה ופרמטרים נוספים, משפיעים בסופו של דבר על האפקטיביות של הזכוכית כולה ולכן יש לבחון גם אותם לפני שמקבלים החלטה.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

קירות מסך וזכוכית

קירות מסך קבלנים

  קירות מסך הוא תחום הדורש רמת התמחות גבוהה בטכניקה ובפתרונות הקיימים בתחום. קיר מסך הוא למעשה קיר חוץ המהווה

קירות מסך וזכוכית

קירות מסך מחיר

  אחד המאפיינים הבולטים של קירות מסך על פני סוגי קירות אחרים הוא העובדה שקירות המסך עומדים בפני עצמם ואינם

קיר זכוכית
קירות מסך וזכוכית

קירות זכוכית

  קירות זכוכית הם ללא ספק פריטי עיצוב יוצאי דופן, שיכולים להעניק לכל חלל פנים הרבה אופי וגם לא מעט

זכוכית אמבט
קירות מסך וזכוכית

קירות זכוכית למשרדים

  עיצוב ברירת המחדל של משרד מודרני מבוסס כידוע על קירות זכוכית ולא על קירות אטומים. למעשה, משרדים בעלי קירות

חלונות אלומיניום ב{HEBROW}
קירות מסך וזכוכית

קירות זכוכית חיצוניים

  קיר זכוכית חיצוני, כשמו כן הוא, הוא המחיצה שמפרידה בין חלל הפנים ובין המרחב החיצוני. תצורת הבנייה המקובלת היא

קירות מסך אלומיניום
קירות מסך וזכוכית

קיר זכוכית לבית פרטי

  ברובם המכריע של המקרים, קירות זכוכית יותקנו במשרדים ופחות בבתים פרטיים ויש לכך סיבה מאוד ברורה וקוראים לה פרטיות.