פרופיל אלומיניום

אנו מתחייבים למחיר הזול ארץ

אחריות מלאה

עד 35% חיסכון בעלויות העבודה בתקופת הקורונה

שירות מהיום להיום

עבודה עם כל המפעלים המתקדמים בישראל קליל אלובין וארסטל 

התקשרו אלינו לייעוץ ללא עלות וללא התחייבות 

אלומיניום הוא אחד מחומרי הגלם המבוקשים בתחום ייצור החלונות לבית ולמשרד, וכמעט בכל מקום ניתן להיתקל בו. מדובר על חומר חזק, קל ועמיד מאוד ועל כן עושים בו שימוש במקרים רבים וניתן לסמוך עליו. פרופיל אלומיניום הוא החלק החשוב ביותר בכל חלון והוא למעשה זה שמחזיק אותו ומהווה המסגרת כך שהחלון ימשיך לתפקד מבלי להתפרק או להישבר.

בוחרים את החברה לאספקת חומרי האלומיניום

ישנן חברות שונות שמציעות פרופיל אלומיניום בצורות שונות וניתן לבחור בין סוגים שונים של חלונות בגדלים שונים וטכניקות סגירה מתקדמות. הפרופיל הקל הזה מאפשר לנו ליצור מגוון רחב של אפשרויות ולהתאים את העיצוב של החלונות לטעם האישי שלנו. את הבחירה מומלץ לעשות בתיאום עם איש מקצוע שמבין בתחום כך שהשילוב יהיה מושלם ויהווה המשך של הקו העיצובי של הבית שלכם.

איך מייצרים פרופיל אלומיניום

מדובר על חומר שמיוצר בטמפרטורה גבוהה של מעל 500 מעלות צלזיוס, את גלילי האלומיניום מחממים מבלי שהם יאבדו את הצורה הבסיסית שלהם. על ידי שימוש במכבש חזק וייחודי יוצרים את הצורה הסופית של הפרופיל (בעוצמה של יותר משני טונות). לאחר שהחומר מתקרר מותחים אותו ומיישרים כך שהוא יעמוד בסטנדרטים האיכותיים ביותר, הפרופיל נחתך ליחידות באורך של כ-6 מטרים ומוכנס אל תוך תנור. בתוך התנור הפרופיל עובר תהליך של זיקון והופך לחזק פי 3 כך שמדובר על חומר עמיד מאוד שלא נשבר בקלות רבה.

יתרונותיו של פרופיל אלומיניום

היתרונות של האלומיניום הם רבים וניתן לראות שרבים בוחרים בחומר זה הודות ליתרונות הללו. יותר מ-90% מהחלונות בארץ מסתמכים על פרופיל אלומיניום. הסיבות לכך הן בעיקר:
  • החוזק של החומר, מדובר על חומר חזק מאוד שלא נשבר בקלות ועל כן הוא לא מצריך פעולות תיקון או אחזקה יקרות.
  • את הפרופיל ניתן לייצר במגוון רחב מאוד של צורות ואפשרויות ההזזה שלו הן רבות מאוד מה שמאפשר להתקין אותו בכל חלל מבלי שהוא יפריע או יתפוס מקום רב.
  • בניגוד לחומרים אחרים מדובר על חומר זול הן בהתקנה שלו והן הקניה של החומר עצמו. עובדה זו היא כבר שיקול בפני עצמו שכדאי לקחת אותו לתשומת הלב.
  • אם תרצו תוכלו לצבוע את הפרופיל בכל עת. קל מאוד לצבוע את האלומיניום בכל צבע וכך ניתן לגוון את העיצוב של הבית או המשרד ולצאת קצת מהמראה החדגוני שקיים במקרים רבים.

פרופיל בלגי נפוץ

ישנם כמובן עוד סוגים של פרופילים כמו העץ או הפלסטיק, אך ככל שמדובר על פרופיל אלומיניום הנפוץ ביותר הוא הפרופיל הבלגי שנחשב למבוקש מאוד. רבים החליטו לעבור לחלונות מסוג זה וליהנות משפע של אפשרויות פתחיה וסגירה של חלונות הבית. החלונות הם חלק בלתי נפרד מהבית וגם אחד האלמנטים שניתן לראות מכל מקום או זווית בתוך הבית או מחוצה לו. מסיבה זו כדאי להשקיע במראה של החלון ולא לזלזל בו, החלון גם מאפשר לשנות את האווירה ששוררת בבית וכל צבע הוא בעל משמעות שונה ולכן כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע שמבינים בתחום זה ולעצב את הבית באופן כזה שיהיה לכם נעים לשהות בו. החלון הוא זה שגם מכניס לבית אור ואוויר צח, אך כל חדר בבית מיועד למטרה שונה וצריך להתאים את החלון הנכון כך שהוא לא יפריע להתנהלות בחלל זה. ישנם חלונות הזזה שמאפשרים חיסכון במקום, חלון שנפתח כלפי פנים עשוי להתאים לחדרים גדולים או בינוניים כך שלא יתפסו מקום רב מידי. בחדר האמבטיה מומלץ להתקין חלון קטן שלא נפתח עד הסוף אך מאפשר כניסה של אוויר צח. לאורך שנים ארוכות, התבססו תהליכי ייצור של דלתות, חלונות, גדרות ושערים על שני חומרי גלם בסיסיים מאוד: עץ ופלדה. העץ הוא חומר טבעי בעל חוזק מבני רב ובעל מראה מאוד חם ואינטימי, אבל בעל עמידות נמוכה כאשר מדובר בפריטים המיועדים למרחבי חוץ. פלדה הוא חומר חזק מאוד, אך גם כבד מאוד, יקר מאוד וקשה מאוד לעיבוד. בעידן המודרני כבר נעשה שימוש בחומר חדש שיודע לשלב בתוכו את היתרונות של שני חומרי הגלם הללו בצורה אופטימלית ולחומר הזה קוראים אלומיניום. האלומיניום היא מתכת חזקה, קלה, עמידה וקלה לעיצוב והשימוש בה מבוצע באמצעות פרופיל אלומיניום. מה זה פרופיל אלומיניום? למה הוא משמש? מהם הסוגים השונים של פרופילים? על כך עונים לכם בשורות הבאות, המומחים של המרכז לבניה פרטית.

מהם היתרונות של האלומיניום על פני חומרי גלם אחרים?

ובכן, אלומיניום הוא חומר גלם שמתאים מאוד לסוגים מאוד של מוצרים ופריטים אך לא לכל הפריטים. המעבר המאסיבי ביותר לאלומיניום ניכר במספר פריטים מאוד מסוימים ובראשם חלונות, דלתות כניסה, דלתות למרפסת, שערים וגדרות. כמובן שהאלומיניום משמש לעוד שורה ארוכה של מטרות בהן הוא מספק את המענה האולטימטיבי, אך השימוש ברכיב הנקרא פרופיל אלומיניום הוא שכיח במיוחד בפריטים אותם פירטנו לעיל. אחרי שאמרנו את זה, באותם פריטים יודע האלומיניום לספק כמה וכמה יתרונות סופר חשובים ביחס לחומרי גלם אלטרנטיביים כמו עץ ומתכת. א' מדובר בחומר מאוד קל משקל, ב' האלומיניום הוא גם קל מאוד לעיבוד, ג' האלומיניום הוא חומר בעל חוזק מבני גבוה ובעל עמידות גבוהה מאוד בפגעי מזג אוויר, מכות, עומס וכן הלאה, ד' מדובר בחומר זול מאוד שכן ניתן ליצור באמצעותו את החוזק המבני הנדרש עם כמות קטנה יחסית של חומר. יתרונות אלה הופכים את האלומיניום לחומר גלם אטרקטיבי מאוד לייצור מוצרים שבהם ישנה חשיבות לחוזק מבני, גמישות עיצובית וכמובן עלות כדאית.

מה זה פרופיל אלומיניום?

השימוש באלומיניום לצורך בניית חלונות ודלתות מבוסס על שימוש בפרופילים של אלומיניום. פריטים אלה לא עשויים מאלומיניום בלבד, אלא גם מחומרי גלם אחרים כמו זכוכית בחלונות ועץ או זכוכית בדלתות. האלומיניום מיועד למעשה לספק לחלון את המסגרת המבנית שלו, את הקונסטרוקציה שבתוכה יותקנו הזגוגיות ואשר תספק לחלון את החוזק המבני הכולל שלו. ייצור מסגרת האלומיניום מבוצע באמצעות חיבור של פרופיל אלומיניום לפרופיל נוסף ליצירת התצורה הנדרשת. כך למשל, בחלון הסטנדרטי ביותר, נעשה שימוש בארבעה פרופילים המחוברים זה לזה בצורה מרובעת או מלבנית, ובתוך המסגרת שנוצרת מותקנת הזגוגית. יחד עם זאת, פרופיל אלומיניום הוא גם פריט עיצובי. הוא יכול לשמש גם ליצירת דוגמאות עיצוב על פני שטח הפנים של החלון או הדלת ולא רק לצורך בניית המסגרת החיצונית. כך למשל, בחלונות בלגיים נעשה שימוש בהמון פרופילים היוצרים מעין תצורה של כוורת אחידה או הטרוגנית בגדלים ופרופורציות, על פי מודל העיצוב הבלגי המסורתי. פרופיל אלומיניום

סוגים שונים של פרופיל אלומיניום

פרופילי אלומיניום יכולים להגיע במגוון רחב של עיצובים שאותם נהוג למיין לפי פרופיל אלומיניום סטנדרטי ופרופילים נוספים המותאמים לעיצובים שונים, גדלים ואורכים שונים, עוביים שונים ושימושים שונים במוצר הכולל. הפרופיל הסטנדרטי הוא אותו פרופיל שאפשר למצוא בכל דירה חדשה מקבלן ואשר משמש לייצור החלונות ודלתות המרפסת בדירה. אלו הם פרופילים עבים וחלקים בעלי מראה מאוד פונקציונלי וחסר כל ייחודיות עיצובית. לעומתו קיים הפרופיל הבלגי שהוא פרופיל דק יותר ומעודן יותר ויכול להגיע ברמות שונות של חספוס על מנת לדמות את המראה של ברזל אותנטי. ישנו פרופיל בלגי ייעודי לחלונות בלגיים ופרופיל אלומיניום בלגי ייעודי לדלתות בלגיות. ההבדל ביניהם הוא בעובי שלהם כחלק מהצורך בחוזק מבני משתנה בין חלון ודלת. ישנם כמובן עוד סוגים רבים של פרופיל אלומיניום, הנבדלים זה מזה בעובי, במרקם, בעומק, באורך ובמראה הכולל. ישנם פרופילים המיועדים לשמש כשלבים בגדר אלומיניום היקפית לבית, פרופילים שמיועדים לשמש כסורגים בשער הכניסה לבית וכן הלאה.

היכן ניתן להזמין מוצרי אלומיניום לבית?

ישנן חברות המתמחות בתחום של עבודות אלומיניום לבנייה ושיפוץ ואלו יודעות לייצר את כל סוגי פריטי האלומיניום באמצעות סוגים רבים ומגוונים של פרופיל אלומיניום לפי דגמי מדף קבועים או בהתאמה אישית לפי דרישות הלקוח. הפרופילים האלה קלים מאוד לייצור ולעיבוד ולכן ניתן להזמין אותם כמעט בכל עיצוב ולכל מטרה. המרכז לבניה פרטית מלווה לקוחות בתהליכי בניה מלאים של בתים פרטיים חדשים במודל בנה ביתך ובתוך כך מספק את כל הייעוץ והתמיכה הנדרשים לבחירה, תכנון, עיצוב והזמנה של פריטי אלומיניום לבית ובכלל זה חלונות אלומיניום, דלתות אלומיניום, גדרות ושערי אלומיניום ועוד. צוות המקצוענים של המרכז לבניה פרטית עומד לרשותכם גם בשלבי הייעוץ, גם בשלבי בחירת הפרופילים המתאימים וגם בגיבוש כל המבנה הכולל של פריטים אלה לרבות בחירת סוגי הזכוכית, מנעולים, צירים ועוד.
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
עבודות אלומיניום ב{HEBROW}
דלת פרופיל בלגי

אם יש עיצוב אחד שזוכה לאהדה רחבה בקרב כל מי שמזמין חלונות או דלתות זכוכית לבית הלוא הוא העיצוב הבלגי

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!