פינוי אסבסט

אנו מתחייבים למחיר הזול ארץ

אחריות מלאה

עד 35% חיסכון בעלויות העבודה בתקופת הקורונה

שירות מהיום להיום

עבודה עם כל המפעלים המתקדמים בישראל קליל אלובין וארסטל 

התקשרו אלינו לייעוץ ללא עלות וללא התחייבות 

 

מבחינה מבנית ופונקציונלית, אסבסט הוא חומר חזק ועמיד, בעל שימושים פוטנציאליים רבים, אלא שכשהיתרונות האלה מגיעים על חשבון סיכון ממשי של חיי אדם, אין בו כל ערך. את היתרונות המבניים של האסבסט גילה האדם הרבה לפני שגילה את הסיכונים הבריאותיים הגלומים בו ובפער הזמן הזה כוסו הרבה מבנים בישראל, בעיקר בתחום התעשייה, באמצעות גגות אסבסט. לאחר שהתגלו הסיכונים הבריאותיים של החומר, נאסר השימוש בו ונקבעו גם כללים לגבי פינוי אסבסט במבנים קיימים. מהם הכללים האלה ומי מחויב לפנות גג אסבסט או אסבסט בכל קונסטרוקציה אחרת? על כך בשורות הבאות.

 

האסבסט ותכונותיו

הרעיון הבסיסי באסבסט הוא לא פחות מגאוני וניתן להשיג קבלני המרכז לפינוי אסבסט . האסבסט מיוצר למעשה מסיבים זעירים של סלעים העשויים מסוג ספציפי של מינרלים . למעשה, האסבסט משקף את השיטה שמצא האדם לקחת אבן סלע גולמית ולהפוך אותה למשטחים חלקים ושימושיים לבנייה ולתעשייה. האסבסט הוא עמיד מאוד בפגעי מזג האוויר והוא חזק דיו בכדי להחזיק את עצמו. אלא שכאשר הוא סופג מכה, ולו הקטנה ביותר, נוצר בו למעשה פתח, חור או חריץ דרכו יכולים להשתחרר לאוויר מיליארדים של סיבים מיקרוסקופיים. הסיבים האלה מתעופפים באוויר בקלות רבה מאוד ולמרחקים גדולים מאוד ופשוט חודרים אל ריאותיו של כל מי שנושם אותם ושם הם כבר הופכים לסיכון בריאותי של ממש.

 

פינוי אסבסט – מתי ואיך?

לאור הסיכונים הבריאותיים של האסבסט הוחלט פשוט למגר אותו מן העולם, תחילה באמצעות איסור שימוש בו ולאחר מכן באמצעות קביעת כללי פינוי אסבסט במבנים קיימים. כללים אלה הם מאוד ברורים וחד משמעיים. כל עוד האסבסט הוא מושלם וללא שום פגם או פגע, אפשר להשאירו אותו במקומו. מרגע שנוצר באסבסט ולו חריץ קטן שממנו משתחררים סיבים זעירים, יש לפנות את האסבסט לחלוטין. במידה רבה, אפשר להניח שכל מבני האסבסט כיום כבר פולטים רמה כזאת או אחרת של סיבים זעירים ולכן ההמלצה היא להזמין שירות אסבסט בכל מקרה של גג אסבסט או כל קונסטרוקציה אחרת עשויה אסבסט. כל מי שאי פעם נגע בחומר הזה יודע שמדובר בחומר קשיח וקשוח, אבל לעיתים לא נדרשת יותר ממכה קלה בחפץ חד כדי לפתוח תיבת פנדורה ענקית של סיבי אסבסט.

 

מי מבצע פינוי אסבסט?

פינוי אסבסט אזורי עבודה הוא שירות המבוצע על ידי אנשי מקצוע מומחים ומורשים בלבד. תהליך הפינוי יכול בעצמו לייצר פיזור עצום של אינספור חלקיקים באוויר, יותר ממה שאי פעם פיזר האסבסט עצמו לאורך כל חייו. על כן, את הפינוי מבצעים בתנאים מאוד ספציפיים הכוללים הרטבה של האסבסט, יצירת שטח סטרילי ואיסוף האסבסט במכלים סגורים להובלה להטמנה באתרי הטמנת פסולת. בכל מקרה, פינוי אסבסט לא עושים לבד ותמיד יש להזמין גורם מקצועי שהוא גם מומחה וגם מורשה מטעם הרשויות בתחום ספציפי זה.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

הדרכות לעבודה בגובה
בלוג

הדרכות לעבודה בגובה

עבודת הגבהה היא מונח המתאר תהליך בנייה או תיקון מבנים. תהליך זה כולל הנמכה והגבהה של מבנה מבנה. הדרכות לעבודות

פיגומים באתרי בנייה

קבלן פיגומים הוא אדם פרטי שיעבוד באתר הבנייה במהלך תהליך בניית הבניין. לקבלני פיגומים יש חשיבות מכרעת בכל פרויקט בנייה

מה הפירוש של: הדברה ירוקה?

קוטלי חרקים היו אחד הכלים החשובים ביותר בהגנה על יבולים מפני מזיקים מזיקים. לרוע המזל, חומרי הדברה כימיים רבים נקשרו