ויטרינות זכוכית

אנו מתחייבים למחיר הזול ארץ

אחריות מלאה

עד 35% חיסכון בעלויות העבודה בתקופת הקורונה

שירות מהיום להיום

עבודה עם כל המפעלים המתקדמים בישראל קליל אלובין וארסטל 

התקשרו אלינו לייעוץ ללא עלות וללא התחייבות 

מה זה ויטרינות זכוכית ומה זה אומר על האפשרות ליישם אותן כחלונות חוץ או כפריטי עיצוב בתוך החלל הפנימי של הבית? האם ויטרינות כאלה הן בטוחות לשימוש? מהם היישומים האפשריים שלהם בתוך פרויקט של עיצוב פנים לבית? על שאלות אלו ועוד, נענה ממש בשורות הבאות.

אז מה זה בעצם ויטרינות זכוכית?

את המונח ויטרינה אנחנו מכירים בדרך כלל בדמותה של אותה ויטרינת זכוכית גדולה הממוקמת בחזית של כל חנות. בקונסטלציה הזאת, מיועדת הוויטרינה להעניק ללקוחות הפוטנציאליים את האפשרות לבחון את מוצרי החנות כשהם פרושים לפניהם מאחורי ויטרינה המונעת גם כניסה בלתי מורשית לחנות. כשאנו מדברים על ויטרינות זכוכית לבית, מן הסתם זו לא המטרה שאותן ויטרינות אמורות למלא, אבל גם במקרה הזה מדובר למעשה על אותו קונספט מבני – זכוכית גדולה ואחידה הנמתחת מהתקרה ועד הרצפה. הוויטרינה בתצורתה המקובלת, מספקת חייץ פיזי בין חלקים שונים בחלל, מבלי לפגוע בפתיחות הוויזואלית של אותו חלל. במילים אחרות, ויטרינה היא לוח זכוכית גדול שמפריד בין חללים מסוימים מבחינה פיזית, אך לא מבחינה ויזואלית.

מהם העקרונות המבניים של ויטרינות זכוכית?

תחום עיצוב הפנים עושה שימוש נרחב בזכוכית כפריט עיצוב של חלונות, דלתות ואפילו קירות שלמים. יחד עם זאת, לא כל פרישה של זכוכית יכולה להיחשב לוויטרינה, גם אם היא נמתחת על פני שטח קיר שלם. מאפיין היסוד של ויטרינה הוא השימוש בלוח זכוכית אחד גדול ולא בסט של לוחות זכוכית קטנים. אחרי שאמרנו את זה, לוחות זכוכית גדולים יכולים להוות סכנה של ממש ולכן נהוג להפריד אותם ללוחות קטנים יותר המוצבים זה לצד זה בשיטת אול גלס, כך שבפועל נוצר רצף שקוף וויזואלי ללא הפרדה של פרופילים אטומים בין חלקי הזכוכית.

מאפיין נוסף של ויטרינות זכוכית הוא השימוש ברכיבי שלד (פרופילי אלומיניום, ברזל או עץ) רק היכן שהכרחי, קרי בהפרדה בין שטח תצוגה ובין דלת, בפינות (ויטרינות רבועות) וכן הלאה. כל עוד לא הכרחי לשלב פרופיל כזה, הוא לא ישולב והרצף הוויזואלי יישמר.

לבסוף, על אף שוויטרינה ביתית לא מיועדת למלא את אותה מטרה שממלאת ויטרינה בחנות, בסופו של דבר ויטרינות זכוכית כן מיועדות למלא תפקיד של תצוגה. גם במרחב הביתי, הוויטרינה לא תיושם למשל בחדר המחסן או חדר השירותים, אלא באזור בבית שבו מעבר לוויטרינה ישנו מרחב אסתטי שאליו אנו רוצים להיות חשופים ויזואלית על אף הצורך ביצירת מחיצה סביבו.

היכן ניתן לשלב ויטרינות זכוכית בבית?

שילוב ויטרינות זכוכית בבית יכול להתבצע בשתי תצורות מרכזיות: הפרדה בין חלל הפנים של הבית ובין החוץ, והפרדה בין חללים בתוך הבית עצמו, ולהלן כמה דוגמאות קלאסיות לשימוש בוויטרינות במרחב הביתי:

ויטרינה כחלון

אם יש לכם כיוון מסוים שבו יש ערך ביצירת חשיפה רחבה של הבית לנוף או לאור, תוכלו להתקין ויטרינת זכוכית בתצורה של חלון, קרי לוח זכוכית גדול ומלא החולש על שטח קיר נרחב, מהרצפה ועד התקרה (או מעט נמוך יותר מן התקרה) ולרוחב הקיר. בכדי לשמור על אפקט הרצף השקוף של ויטרינות זכוכית, תוכלו לשלב חלון דינמי (נסגר ונפתח) לצד הוויטרינה המרכזית.

ויטרינה לחדר אמבטיה

יישום שנחשב לרומנטי ואינטימי של ויטרינות זכוכית במרחב הביתי הוא שימוש בוויטרינת זכוכית כמחיצה המקיפה של אזור הרחצה ביחידת הורים או בחדר אמבטיה גדול. ויטרינה כזאת מבודדת את שטח הרחצה ומונעת פיזור של המים בכל רחבי החדר, אך משאיר רצף ויזואלי המאפשר לראות את האדם המתרחץ בכל עת.

פינות עיצוב

ויטרינות זכוכית נחשבות לפריט עיצוב יוקרתי המאפשר להפוך את המרחב הביתי למעין מוזיאון שבו ממוקמים פריטי עיצוב יקרים מאחורי ויטרינה החוסמת את המעבר אליהם אך מציגה אותם בצורה אטרקטיבית עם שילוב תאורה נכונה. פינות עיצוב עושות שימוש בלוחות זכוכית המקובעים על קירות הבית והרצפה והן אינן ניתנות לניוד במרחב (מה שמעניק להם חלק מרכזי מהקסם שלהן).

מכלולי עיצוב בויטרינה

ויטרינות זכוכית מגיעות גם כמוצרי מדף שניתן לרכוש ופשוט להציב בתוך הבית. תוכלו לרכוש מזנון ויטרינה לסלון או אפילו ארון ויטרינה שבנוי למעשה מזכוכית בכל היקפו. בתוך הארון אפשר להניח כל דבר שעולה על דעתכם ושלדעתכם ראוי להיות מוצג כלפי חוץ ואת הארון עצמו ניתן להניח בכל פינה בבית.

יישום ויטרינות זכוכית במסגרת פרויקט עיצוב פנים זה עניין למקצוענים בלבד. קל מאוד להגזים בשימוש בוויטרינות ולכן חשוב מאוד לבצע תכנון מוקפד ומושכל המבוסס על עקרונות עיצוב מקצועיים, לפני שמקבלים החלטה על הצבת כל ויטרינה בתוך המרחב הביתי. כמו כן, יש לקחת בחשבון שעל אף שמדובר במכלולים חזקים מאוד, שעשויים מזכוכית כפולה ומחוסמת, עדיין יש לקחת בחשבון סכנות אפשריות בבתים בהם ישנם ילדים שעלולים בסיטואציות מסוימות לגרום לשבירת הוויטרינה (מבחינת בטיחות, הוויטרינה בנויה בצורה כזאת שהשברים לא יתפזרו ולא יפצעו את בני הבית, ובמובן הזה הסיכון הוא יותר לוויטרינה מאשר לבני הבית).

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
עבודות אלומיניום בחריש

  מעוניינים בביצוע עבודות אלומיניום בחריש? מחפשים את בעל המקצוע המתאים או החברה המושלמת לתכנון, ביצוע והתקנת המוצר אצלכם בבית

עבודות אלומיניום בעומר

  מעוניינים בביצוע עבודות אלומיניום בעומר? מחפשים את בעל המקצוע המתאים או החברה המושלמת לתכנון, ביצוע והתקנת המוצר אצלכם בבית

עבודות אלומיניום בתל-אביב

  מעוניינים בביצוע עבודות אלומיניום בתל-אביב? מחפשים את בעל המקצוע המתאים או החברה המושלמת לתכנון, ביצוע והתקנת המוצר אצלכם בבית

עבודות אלומיניום ביפו

  מעוניינים בביצוע עבודות אלומיניום ביפו? מחפשים את בעל המקצוע המתאים או החברה המושלמת לתכנון, ביצוע והתקנת המוצר אצלכם בבית

עבודות אלומיניום בקריות

  מעוניינים בביצוע עבודות אלומיניום בקריות? מחפשים את בעל המקצוע המתאים או החברה המושלמת לתכנון, ביצוע והתקנת המוצר אצלכם בבית

עבודות אלומיניום בשוהם

  מעוניינים בביצוע עבודות אלומיניום בשוהם? מחפשים את בעל המקצוע המתאים או החברה המושלמת לתכנון, ביצוע והתקנת המוצר אצלכם בבית

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!